captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vienas iš įtariamųjų B. Nemcovo nužudymu prisipažino

Rusijos tyrėjai sekmadienį apklausė penkis įtariamuosius dėl Boriso Nemcovo įžūlaus nužudymo, kurio motyvai vis dar neatskleisti. Įtariamieji buvo areštuoti kiek daugiau nei savaitė po to, kai prezidento Vladimiro Putino kritikui B. Nemcovui buvo keturis kartus šauta į nugarą.
Zauras Dadajevas buvo bene vienintelis veido teisme neslėpęs įtariamasis. Reuters/ Scanpix nuotr.
Zauras Dadajevas buvo bene vienintelis veido teisme neslėpęs įtariamasis. Reuters/ Scanpix nuotr.

Rusijos tyrėjai sekmadienį apklausė penkis įtariamuosius dėl Boriso Nemcovo įžūlaus nužudymo, kurio motyvai vis dar neatskleisti. Įtariamieji buvo areštuoti kiek daugiau nei savaitė po to, kai prezidento Vladimiro Putino kritikui B. Nemcovui buvo keturis kartus šauta į nugarą.

Tyrimų komiteto atstovas Vladimiras Markinas sekmadienį „Twitter“ parašė, kad komitetas paprašė Maskvos teismo patvirtinti „penkių žmonių, susijusių su Boriso Nemcovo nužudymu, areštą“.

„Tyrimai tęsiasi“, – pridūrė jis.

Pagal Rusijos įstatymus įtariamieji laikomi suimti 48 valandas, vėliau teismas sprendžia, ar oficialiai pratęsti jų sulaikymą. Įtariamieji sekmadienį atvesti į teismą, netrukus paaiškės, ar juos visus bus nuspręsta suimti.

Informacijos apie penkto įtariamojo tapatybę nebuvo, bet pirmieji keturi, kaip pranešė valstybinė žiniasklaida, yra iš neramaus Šiaurės Kakazo regiono, kur Rusija kariavo du karus su čečėnų sukilėliais ir kur saugumo pajėgos toliau susiremia su islamistų sukilėliais.

Federalinė saugumo tarnyba (FST) ir Tyrimų komitetas drauge aiškinasi šią žmogžudystę ir šeštadienį paskelbė apie Zauro Dadajevo bei Anzoro Gubaševo sulaikymą. Bylos įtariamųjų skaičius sekmadienį padidėjo nuo dviejų iki penkių, kai buvo paskelbta apie A.Gubaševo jaunesniojo brolio Šagido Gubaševo ir dar dviejų vyrų areštą. Dėl jų spręs kitas teisėjas.

Ingušijos saugumo tarybos sekretorius Albertas Barachojevas valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė, kad tie vyrai buvo sulaikyti greta Čečėnijos esančioje Ingušijoje, drauge su A. Gubaševo jaunesniuoju broliu ir dar vienu vyru.

Teisėja Natalija Mušnikova sakė, kad Zauro Dadajevo, kuris B.Nemcovo nužudymu buvo apkaltintas drauge su Anzoru Gubaševu, kaltę „patvirtino jo prisipažinimas“ dėl dalyvavimo vasario 27-ąją nušaunant B.Nemcovą Maskvos centre visai šalia Kremliaus. Teisėja nurodė jo sulaikymą pratęsti iki balandžio 28 dienos.

Z.Dadajevas, buvęs Čečėnijos policijos vado pavaduotojas, ir Anzoras Gubaševas, kuris dirbo vienai privačiai saugumo kompanijai Maskvoje, šeštadienį buvo areštuoti Ingušijoje, esančioje Šiaurės Kaukaze šalia Čečėnijos.

Abu šie vyrai buvo apkaltinti B. Nemcovo nužudymu, bet A. Gubaševas neigė savo dalyvavimą.

Kiti trys įtariamieji, kurie šiuo metu nėra apkaltinti, tvirtino, kad yra nekalti, bet tyrėjų atstovas teismui sakė, jog esama „jų dalyvavimo įrodymų“. Skelbiama, kad jie yra Anzoro jaunesnysis brolis Šagidas Gubaševas, Ramsatas Bachajevas ir Tamerlanas Eskerchanovas.

Du čečėnai, Z. Dadajevas ir A. Gubaševas, buvo oficialiai apkaltinti „Boriso Nemcovo nužudymu, o kiti trys vis dar yra įtariamieji“, naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė Maskvos centre esančio teismo atstovė Ana Fadejeva.

Rusijos žiniasklaida praneša, jog taip pat buvo ir šeštas įtariamasis, tačiau apsuptas policijos pareigūnų jis susisprogdino granata.

„Vyrą, įtariamą B.Nemcovo žmogžudyste, pareigūnai užblokavo daugiabučio Levo Jašino gatvėje bute“, – teigė šaltinis. Policininkams pareikalavus pasiduoti, vieną granatą vyras metė į juos, o su kita susisprogdino pats. Pareigūnai nenukentėjo, o įtariamasis žuvo.

Valstybinės naujienų agentūros pranešė, kad Z. Dadajevas buvo vieno bataliono, susijusio su Čečėnijos vidaus reikalų ministerija, vado pavaduotojas, o A. Gubaševas dirbo vienai saugumo kompanijai Maskvoje.

Įtariamieji tuo metu tvirtina apie Nemcovo nuždymą sužinoję būdami namuose iš televizijos. Broliai Gubaševai ir Z. Dadajevas yra etniniia čečėnai iš pasienio kaimo tarp Ingušijos ir Čečėnijos.

Tačiau nepaskelbta jokios informacijos apie galimą motyvą, dėl kurio tie vyrai galėjo nužudyti charizmatiškąjį opozicijos lyderį. B. Nemcovo bendražygiai mano, kad nužudymą užsakė aukščiausi vyriausybės sluoksniai, pasiryžę nutildyti disidentus. Toks įtarimas buvo kategoriškai neigiamas.

Įtariamieji teisme slėpė veidus. Reuters/Scanpix nuotr.

Motina tikina, kad sūnūs buvo pavyzdys kitiems

Z. Dadajevo motina buvo priblokšta sūnaus arešto.

„Negaliu tuo patikėti. Jis negalėjo įvykdyti šio nusikaltimo“, – šeštadienį vakare naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Aimani Dadajeva.

Kaip rašo naujienų portalas DELFI.lt dviejų įtariamųjų motina Zurpan Gubaševa tvirtina, kad jos sūnūs net vištai galvos nenukirstų.

„Niekada nepatikėsiu, kad mano vyresnieji sūnūs tai padarė, – sakė motina Z. Gubaševa. – Jie niekada nebuvo paėmę svetimo daikto, nebuvo agresyvūs. Kai reikėdavo papjauti vištą, tekdavo prašyti kaimynų. Vieną kartą pasakydavau, kad reikia ką nors padaryti, antrą kartą nereikėdavo kartoti. Jie buvo pavyzdys jaunesniems vaikams.“

Anzoro ir Šadido motinos teigimu, apie brolius teigiamai atsiliepdavo visi, su kuriais jaunuoliai savo gyvenime susidurdavo, informuoja prokremliškas portalas lifenews.ru.

Opozicijos aktyvistas B. Nemcovas buvo nušautas vasario 27-ąją prieš vidurnaktį Maskvos centre, kai su drauge ėjo per Didįjį Maskvos upės tiltą netoli Kremliaus.

Trečiasis sulaikytas įtariamasis Boriso Nemcovo žmogžudystės byloje – Zauras Dadajevas, kuris yra Zurpan Gubaševos antros eilės sūnėnas. Apie jį moteris kalba tik gerais žodžiais.

„Jis mano akyse užaugo, Zauras irgi augo be tėvo. Labai mielas žmogus, visiškai neagresyvus. Grąžinkite man sūnus ir sūnėną. Garantuoju už savo vaikus ir Zaurą, jie nekalti“, – verkia moteris.

Specialioji operacija sulaikant Gubaševus įvyko praėjusį penktadienį Ingušetijos šiaurėje. Sulaikė 33 m. Anzorą ir 31 m. Šadidą Gubaševus, taip pat ir jų antros eilės pusbrolį Zaurą Dadajevą.

Liudininkų teigimu, vyrai jau kelias dienas buvo tėvynėje, kasdien užvažiuodavo pas tėvus, bet nakvodavo kitur. Penktadienį jie irgi aplankė tėvus, paskui išvažiavo ir pateko į rankas teisėsaugininkams.

Pasak Rusijos dienraščio „Komersant“ duomenimis, įtariamuosius padėjo surasti techniniai duomenys. Peržiūrėjus vaizdo įrašą, buvo išaiškinti automobilio, iš kurio iššoko B. Nemcovo žudikai kelių dienų kelionių maršrutai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...