captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sulaikyti japonai prie gyvenamojo namo išvertę pusę tonos radioaktyvių atliekų

Japonijos policija Fukušimos prefektūroje, nukentėjusioje nuo avarijos to paties pavadinimo atominėje elektrinėje 2011 metais, sulaikė du dezaktyvavimo darbų dalyvius už tai, kad sklype prie gyvenamojo namo buvo išversta radioaktyvių šiukšlių.
Įspėjantis ženklas dėl radioaktyvios aplinkos prie radioaktyvių atliekų konteinerių. Asociatyvi Reuters/Scanpix nuotr.
Įspėjantis ženklas dėl radioaktyvios aplinkos prie radioaktyvių atliekų konteinerių. Asociatyvi Reuters/Scanpix nuotr.

Japonijos Fukušimos prefektūros policija sulaikė du dezaktyvavimo darbų dalyvius už tai, kad sklype prie gyvenamojo namo buvo išversta radioaktyvių šiukšlių. Šis regionas 2011-aisiais nukentėjo nuo avarijos atominėje elektrinėje.

Apie tai antradienį pranešė prefektūros teisėsaugos institucijų atstovai.

Policijos duomenimis, statybos bendrovės, kuri dalyvauja darbuose kaip rangovė, darbuotojai 2013 metų rugsėjį išmetė gyvenamojo namo kieme Tamūros mieste apie 515 kilogramų grunto, užteršto radioaktyviosiomis medžiagomis. Tikslus jų kiekis išverstose šiukšlėse nenurodomas. Baigus tirti incidentą, buvo nuspręsta sulaikyti bendrovės prezidentą ir vieną jos darbuotoją. Per pirmąją apklausą jie abu neigė savo kaltę.

Fukušimos policija pažymėjo, jog tai pirmas atvejis po avarijos atominėje elektrinėje, kai darbuotojai sulaikomi už neteisėtą radioaktyvių atliekų utilizavimą. „Mes imsimės priemonių, kad tai nepasikartotų“, – pažymima oficialiame Tamūros administracijos pareiškime.

Per avariją atominėje jėgainėje didžiulės Fukušimos prefektūros teritorijos buvo užterštos radioaktyviosiomis medžiagmis. Daugiau kaip 30-čiai milijonų tonų grunto ir kitų radioaktyvių atliekų utilizuoti Futabos ir Okumos miestuose šiuo metu statomos specialios saugyklos.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...