Pasaulyje

2015.02.12 21:26

P. Porošenka pateikė įrodymus: Maskva kariauja Ukrainoje

DELFI.lt2015.02.12 21:26

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka saugumo konferencijos Miunchene metu visiems susirinkusiems pasaulio lyderiams parodė iš rusų karių, kovojusių Ukrainos Rytuose, atimtus pasus.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka saugumo konferencijos Miunchene metu visiems susirinkusiems pasaulio lyderiams parodė iš rusų karių, kovojusių Ukrainos Rytuose, atimtus pasus.

Anot prezidento, tai yra įrodymas, kad Maskva yra įsitraukusi į konfliktą.

„Aš pasiėmiau su savimi rusų karių, kurie buvo sulaikyti mūsų teritorijoje, pasus ir kario identifikacijos dokumentus“ , – pasakė Ukrainos prezidentas ir dramatiškai visiems pamojavo mažiausiai 7 rusų pasais.

„Tai agresijos ir rusų karių Ukrainos teritorijoje egzistavimo įrodymas“, – visiems susirinkusiems sakė Ukrainos prezidentas, praneša „AFP“.

Visas pasaulis su Ukraina

Rusija atsidūrė tarptautinėje izoliacijoje Miuncheno saugumo konferencijoje, pareiškė Ukrainos prezidentas P. Porošenka Europoje gyvenančių ukrainiečių mitinge.

Kaip informuoja unian.net, Ukrainos prezidentas teigė: „Šiandien visas pasaulis su Ukraina, Rusija – izoliacijoje.“

Anot P. Porošenkos: „Visas pasaulis palaiko Ukrainą jos kovoje už suverenitetą, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą“.

„Norime tik vieno – kad užsienio kariuomenė paliktų mūsų valstybės ribas“, – pabrėžė jis.

Kaip pranešė Ukrainos prezidento tarnyba, P. Porošenka pabrėžė, kad ukrainiečiai – taiki tauta.

„Mes nenorime karo. Mes tiesiog norime, kad užsienio kariai paliktų mūsų teritoriją, kad Ukrainos sienos būtų uždarytos grobikams ir samdiniams. Mes norime, kad būtų išlaisvinti visi įkaitai, įskaitant Nadeždą Savčenko, kuri šiandien 57-ą dieną badauja, reikalaudama laisvės sau ir Ukrainai“, – sakė P. Porošenka. Po šių žodžių visi, buvę aikštėje skandavo: „Laisvę Savčenko!“

Primindamas Maidano įvykių metines, valstybės vadovas pareiškė: „Mes viską padarysime, kad neišduotume Dangaus šimtinės didvyrių atminimo“.

Miuncheno Karlsplac aikštėje susirinko ukrainiečių diasporos atstovai ir piliečiai, kurie atėjo pademonstruoti paramos Ukrainai. Daugelis atėjo su vaikais. Susitikimo pabaigoje visi kartu su P. Porošenka giedojo Ukrainos himną.