Pasaulyje

2015.02.07 23:41

A. Merkel: ginklų siuntimas į Ukrainą nepadės

BNS, ELTA2015.02.07 23:41

Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį sakė, kad ginklų siuntimas, siekiant padėti Ukrainos vyriausybei kovoti su prorusiškais separatistais, nepadės išspręsti krizės.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį sakė, kad ginklų siuntimas, siekiant padėti Ukrainos vyriausybei kovoti su prorusiškais separatistais, nepadės išspręsti krizės.

„Suprantu debatus, bet manau, kad didesnis ginklų (kiekis) nenuves prie pažangos, kurios reikia Ukrainai. Tikrai tuo abejoju“, – sakė ji Miuncheno saugumo konferencijai, penktadienį pristačiusi Maskvai prancūzų ir vokiečių taikos iniciatyvą.

„Jei tiesa, kad to negalima išspręsti karinėmis priemonėmis, tuomet manau, kad turėtume sutelkti dėmesį į savo pastangas dėl kitų dalykų. Regione jau yra didelis ginklų kiekis ir aš nematau, kad tai padarė karinį sprendimą labiau tikėtiną“, – pažymėjo ji.

Ukrainos krizės kontekste privalo bendradarbiauti su Kremliumi

A. Merkel Miuncheno saugumo konferencijoje tvirtino, kad Maskva privalo imtis pozityvaus vaidmens sprendžiant krizę Rytų Ukrainoje, bei pareiškė, kad konfliktas negali būti išspręstas karinėmis priemonėmis, rašo dpa.

Kanclerė savo kalboje šeštadienį kritikavo Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją ir jos vaidmenį vykstančiose kovose tarp Maskvos remiamų separatistų ir Kijevo vyriausybinių pajėgų Rytų Ukrainoje.

Miunchene kalbėdama po vizito Maskvoje, kur diplomatijos atstovė dalyvavo derybose su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u ir Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, A. Merkel pareiškė, kad, norint išspręsti konfliktą Rytų Ukrainoje, privalu bendradarbiauti su Kremliumi.

„Rusija turi įdėti savo indelį į Ukrainos krizę. Šis konfliktas negali būti išspręstas karinėmis priemonėmis“, – nurodė Vokietijos kanclerė.

Anksčiau Ukrainos prezidentas, kuris taip pat dalyvauja Miuncheno konferencijoje, sakė reporteriams tikintis A. Merkel ir F. Hollande`o pasiūlyta taikos iniciatyva. Tačiau A. Merkel šiuo klausimu nebuvo tokia optimistiška ir teigė nežinanti, ar planas padės išspręsti Ukrainos konfliktą. Tiesa, kanclerė tikino, kad verta pabandyti.

A. Merkel taip pat pabrėžė, kad niekas nėra suinteresuotas Europos dalybomis: „Mes norime sukurti saugumą Europoje kartu su Rusija, o ne prieš Rusiją“.

Taikos Ukrainoje pastangos – vienas paskutinių šansų

F. Hollande'as šeštadienį pareiškė, kad prancūzų ir vokiečių taikos iniciatyva yra viena iš paskutinių pastangų nutraukti kovas Ukrainoje.

„Manau, kad tai vienas paskutinių šansų, štai kodėl mes ėmėmės šios iniciatyvos“, – sakė jis apie derybas, vestas kartu su Vokietijos kanclere A. Merkel su Rusijos prezidentu V. Putinu.

„Jeigu mes nesugebėsime rasti ne vien tik kompromisą, bet ir tvarią taiką, puikiai žinome, koks bus scenarijus. Jis turi vardą, jis vadinama karu“, – sakė F. Hollande'as žurnalistams Prancūzijos vidurio mieste Tiulyje.

Naujausi