Pasaulyje

2015.01.30 18:33

Kijevo pajėgos ir separatistai kovoja dėl strategiškais svarbaus Debalcevo miesto

BNS, ELTA2015.01.30 18:33

Ukrainos karinės pajėgos ir prorusiški separatistai kovoja ties strategiškai svarbiu Rytų Ukrainos Debalcevo miestu, skelbia BBC.

Ukrainos karinės pajėgos ir prorusiški separatistai kovoja ties strategiškai svarbiu Rytų Ukrainos Debalcevo miestu, skelbia BBC.

Gauta kol kas nepatvirtintų pranešimų, kad sukilėliai užgrobė netoliese esantį Vuhlehirsko miestelį.

Daug civilių įstrigo Debalceve, tuo metu kiti, įskaitant kulkų sužeistus asmenis, sugebėjo pasiekti Artemivsko miestą. Rusijos žiniasklaida pranešė, kad per mūšius Donecke žuvo septyni žmonės.

Pranešta, kad artilerijos sviediniai pataikė į autobusą ir kultūros namus, kur civiliai gaudavo humanitarinės pagalbos.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai bando atkurti derybas Baltarusijos sostinėje Minske. Rusijos atstovas šioje organizacijoje Andrejus Kelinas apkaltino Ukrainą siekiant karinio sprendimo.

„Nematome nė menkiausio Kijevo noro sustabdyti karo veiksmus, įsitraukti į dialogą su opozicija Rytų Ukrainoje ar pradėti politinį sureguliavimo procesą“, – ketvirtadienį ESBO sakė atstovas.

Rusijos televizija pranešė, kad apie 8 tūkst. Ukrainos karių yra apsupti Debalcevo mieste. Ji taip pat citavo sukilėlius, sakančius, kad jiems pavyko išstumti Ukrainos karius iš Vuhlehirsko, tačiau separatistų pozicijos miestelyje vis dar apšaudomos.

Tuo metu Ukrainos bataliono vadas Semionas Semenčenka nurodė, kad sukilėliai šiuo metu kontroliuoja dalį Vuhlehirsko, tačiau Kijevo kariai ten nenutraukia ugnies. Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje vadas rašė, kad separatistai Ukrainos karių pozicijas apšaudo iš minosvaidžių ir „Grad“ raketomis.

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį nutarė pratęsti Rusijai galiojančias sankcijas iki rugsėjo. Per neeilinį susitikimą Briuselyje diplomatai sutarė, kad naujos baudžiamosios priemonės Rusijai bus taikomos tik tuo atveju, jei situacija Rytų Ukrainoje nesitaisys arba blogės.

Ukrainos kariškiai kaltina separatistus Donecko kultūros namų apšaudymu

Ukrainos kariškiai apkaltino separatistus, kad šie apšaudė kultūros centrą Donecke, kur buvo dalijama humanitarinė pagalba ir žuvo septyni žmonės.

Pranešime pabrėžiama kad separatistai „cinišku teroro aktu“ mėgina sutrukdyti vadinamosios kontaktų grupės susitikimui; šią grupę sudaro Ukrainos, Rusijos, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai ir separatistų lyderiai.

Planuota šios grupės susitikimą surengti šį penktadienį Baltarusijos sostinėje Minske, bet, anot separatistų, šis renginys buvo atšauktas dėl procesą vilkinančios Ukrainos.

Pasak naujienų agentūros „Interfax“, Rusijos Federacijos Tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą dėl Donecko kultūros namų ir vieno troleibuso apšaudymų, per kuriuos žuvo žmonių; tai pranešė šios žinybos atstovas Vladimiras Markinas.

Per Donecko apšaudymą žuvo mažiausiai 12 žmonių

Penktadienį per Donecko apšaudymą žuvo mažiausiai 12 žmonių, praneša „Interfax“.

Anksčiau buvo pranešta, kad mieste penki žmonės žuvo, kai buvo apšaudyti kultūros namai, kur tuo metu buvo dalijama humanitarinė pagalba. Dar trys žmonės nukentėjo.

Be to, dar penki žmonės tapo troleibuso apšaudymo aukomis.

Sulaikytos dvi Rusijos televizijos žurnalistės, kurios bus deportuotos

Ukrainoje areštuotos dvi Rusijos televizijos žurnalistės, dirbančios Kemliaus remiamame kanale „Life News“, – sakė penktadienį Ukrainos saugumo tarnybos (UST) atstovas Marijanas Lubkivskis, kuris dar pridūrė, kad jos bus deportuotos.

„UST sulaikė Kijeve dvi „Life News“ žurnalistes. Joms panaikintas leidimas būti Ukrainoje, ir artimiausiu metu jos bus išsiųstos iš Ukrainos teritorijos be teisės atvykti į šalį penkerius metus“, – sakė jis.

„Mes vertiname jų veiklą kaip nesuderinamą su žurnalistika, kenkiančią nacionaliniam saugumui ir nacionaliniams Ukrainos interesams“, – nurodė M. Lubkivskis.

„Life News“ anksčiau pranešė, kad dvi žurnalistės, Jelizaveta Chramcova ir Natalija Kalyševa, buvo sulaikytos „dirbtiniu pretekstu“, esą jos filmavo Ukrainos saugumo tarnybų štabą Kijeve.

Gegužę Ukrainos kariškiai šalies rytuose buvo sulaikę du kitus „Life News“ žurnalistus, tuo supykdydami Maskvą, remiančią separatistus kruviname konflikte Ukrainos rytuose.

Kai po savaitės tie žurnalistai – Olegas Sidiakinas ir Maratas Saičenka – buvo paleisti, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas juos apdovanojo medaliais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Naujausi