captcha

Jūsų klausimas priimtas

Separatistai tęsia Luhansko apšaudymą

Įvairiuose Luhansko rajonuose girdisi šūvių aidas. Apie 22 val. 30 min. penkios galingos salvės nuaidėjo kino teatro „Ukraina“ rajone, rašo unian.net.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Įvairiuose Luhansko rajonuose girdisi šūvių aidas. Apie 22 val. 30 min. penkios galingos salvės nuaidėjo kino teatro „Ukraina“ rajone, rašo unian.net.

Liudininkų teigimu, prieš sprogimus girdėjosi skrendančio orlaivio garsas. Salvės buvo girdimos ir rytinėje miesto dalyje, skelbia „Informator“.

Socialinių tinklų vartotojų teigimu, 22 val. 14 min. kelios salvės pasigirdo kino teatro „Burevestnik“ rajone.

Pasak vieno iš liudininkų, iš Mirnij kvartalo taip pat buvo matyti žybsniai Gaevo kvartalo kryptimi.

Kiek anksčiau buvo skelbiama, kad sausio 27 dieną maždaug 17 val. 45 min. separatistai iš arti apšaudė Remonto ir eksploatacijos įmonę.

Marjinkoje separatistai susprogdino automobilį, yra aukų

Prie Ukrainos pajėgų patikros posto Donecko srities Marjinkos mieste sprogo sprogmenų prikrautas automobilis. Tokią informaciją savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ pateikia Antiteroristinės operacijos atstovai, skelbia rus.newsru.ua

Skelbiama, kad sprogimas nugriaudėjo kaip tik tuo metu, kai budintysis tikrino minėtojo automobilio vairuotojo dokumentus. Ukrainos kariai spėja, kad incidentą galima įvardyti kaip teroristinį išpuolį, nes sprogimo būta itin galingo, o tai reiškia, kad automobilyje būta sprogmenų.

Kiek tiksliai žmonių žuvo, neskelbiama, tačiau vienas iš tragedijos liudininkų, kurį kalbino Antiteroristinės operacijos atstovai, mini bent du žuvusius karius. Vaizdo medžiagoje taip pat įamžintas ir Marjinkos apšaudymas.

Sausio 25 dieną žiniasklaida skelbė, kad Marjinkos rajone mirtininkas susprogdino automobilį.

Žuvo trys kariai

Ukrainos armija neteko trijų karių, o dar 15 buvo sužeisti per pastarąją parą šalies rytuose vykusius susirėmimus, trečiadienį pranešė kariuomenės atstovas Vladyslavas Selezniovas.

„Trys Ukrainos kariai žuvo per separatistų atakas, o dar 15 patyrė įvairaus sunkumo sužalojimų. Visi jie buvo išvežti į ligonines, kur jiems suteikta medicinos pagalba“, – sakė V. Selezniovas per Kijeve surengtą spaudos konferenciją.

Šiuo metu ligoninėse gydomi iš viso 366 sužeisti vyriausybės pajėgų kariai, 15-os iš jų būklė yra sunki.

V. Selezniovas pažymėjo, kad pagrindinės separatistų tvirtovės Donbaso apylinkėse išlieka įtempta padėtis, o sukilėliai per pastarąją parą apšaudė 55 gyvenvietes.

P. Porošenka pareikalavo, kad V. Putinas laikytųsi Minsko susitarimų

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka nusiuntė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui laišką, reikalaudamas laikytis Minsko susitarimų ir paleisti visus belaisvius, tarp jų ir Nadeždą Savčenką.
Kai skelbia Ukrainos prezidento spaudos tarnyba, tai P. Porošenka pranešė per interviu Lenkijos televizijai TVN-24, rašo unian.net.

„Užvakar nusiunčiau prezidentui V. Putinui laišką, kurio vienas pagrindinių elementų yra reikalavimas ne tik nutraukti ugnį ir vykdyti Minsko susitarimus, bet ir paleisti Nadeždą Savčenką ir kitus įkaitus“, – teigė P. Porošenka.

Ukrainos prezidentas priminė, kad Europos Tarybos parlamentinė asamblėja taip pat reikalauja paleisti N. Savčenką, nes ji yra asamblėjos delegatė.

Be to, P. Porošenka atkreipė dėmesį, kad Rusijai paskelbtos sankcijos yra efektyvios.

„Turime sudaryti sąlygas, kad priverstume Rusiją dalyvauti derybose ir vykdyti įsipareigojimus, kuriuos jau prisiėmė“, – sakė Ukrainos vadovas.

Namų netekę ukrainiečiai gavo pagalbos iš ES

Dėl konflikto Rytų Ukrainoje šimtai tūkstančių žmonių prarado namus. Jiems Europos Sąjunga (ES) atsiuntė visą lėktuvą humanitarinės pagalbos, informuoja „euronews“.

Ukrainos separatistams pranešus apie siekį kontroliuoti visą Donecko sritį, ES pažadėjo atsiųsti 15 milijonų eurų vertės humanitarinę pagalbą šio konflikto nuskriaustiems žmonėms.

Viena iš moterų, kuri per išpuolius prarado namus, pasakojo žurnalistams: „Mūsų gatvėje niekas nebegyvena, viskas sugriauta. Pasiėmiau kelis drabužius ir dokumentus. Ką dar galėjau pasiimti? Prasidėjus sprogdinimams, pabėgome iš savo namų...“

ES ambasadorius Ukrainoje Janas Tombinskis pasakojo: „Mums labai liūdna. Šie žmonės prarado viską, ką turėjo Donecke ir Luhanske.“

„Euronews“ žurnalistai praneša, kad, oficialiais duomenimis, Dnipropetrovsko regione namus prarado 84 tūkstančiai žmonių.

B. Obama ir A. Merkel susitarė didinti spaudimą Rusijai

JAV prezidentas Barackas Obama ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel telefonu aptarė konfliktą Ukrainoje ir susitarė didinti spaudimą Maskvai, praneša „The Associated Press“, remdamasi Baltųjų rūmų spaudos tarnyba.

„B. Obama ir A. Merkel pažymėjo, jog Rusija turi atsakyti už tai, kad remia separatistus ir nevykdo savo įsipareigojimų dėl taikos susitarimo“, – sakė Baltųjų rūmų atstovai. Anot jų, dviejų šalių lyderiai pareiškė esą susirūpinę dėl to, kad Ukrainos rytuose didėja smurto mastas.

JAV prezidentas ir Vokietijos kanclerė taip pat sutiko su tuo, jog reikia toliau teikti Ukrainai finansinę paramą, kad būtų stabilizuota jos ekonomika ir įgyvendintos reformos, kurios „sudarys pagrindą, leisiantį šaliai grįžti prie augimo ir klestėjimo“.

Ketvirtadienį įvyks Europs Sąjungos užsienio reikalų ministrų posėdis, kuriame bus svarstoma ES reakcija į konflikto Ukrainoje eskalavimą.

www.DELFI.lt
Šaltinis www.delfi.lt Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Ukraina po neramumų atsinaujinimo

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close