Pasaulyje

2015.02.14 17:02

Ukraina: Lietuva sušaukė JT Saugumo Tarybą, dėl prancūzų stringa ES reakcija

BNS, 15min.lt2015.02.14 17:02

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius padėtį Ukrainoje sekmadienį telefonu aptarė su aukštais Europos Sąjungos (ES) ir NATO pareigūnais.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius padėtį Ukrainoje sekmadienį telefonu aptarė su aukštais Europos Sąjungos (ES) ir NATO pareigūnais. Lietuvos prašymu pirmadienį šaukiamas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis situacijai Ukrainoje aptarti.

„JT Saugumo Taryba susitinka rytoj dėl Ukrainos Lietuvos prašymu“, – socialiniame tinkle „Twitter“ sekmadienio vakarą parašė Lietuvos ambasadorė Raimonda Murmokaitė.

Ministras L. Linkevičius BNS sakė su ES užsienio politikos vadove Federica Mogherini aptaręs, kaip Europa galėtų reaguoti į Rusijos remiamų separatistų veiksmus, ir kalbėjo apie galimybę pirmadienį surengti neeilinį ES užsienio reikalų ministrų susitikimą.

Iš pradžių planuota, kad susitikimas gali įvykti jau pirmadienį. Tačiau, atrodo, tam nepritarė Prancūzija. Anksčiau naujienų agentūra „Unian“ rašė, kad Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent'as Fabiusas tądien negalėtų atvykti.

Su NATO pajėgų vyriausiuoju vadu JAV generolu Philipu Breedlove'u L. Linkevičius kalbėjosi apie suaktyvėjusius Rusijos karių ir Maskvos remiamų separatistų veiksmus Rytų Ukrainoje.

„Karių buvimas Luhansko ir Donecko regione, ne tik ties Mariupioliu, bet ir kitur, yra tikrai padidėjęs. Vykdoma karinė akcija neįmanoma be labai sudėtingos karinės technikos, kuri yra teikiama iš Rusijos kariuomenės“, – BNS sakė ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.