captcha

Jūsų klausimas priimtas

P. Porošenka Davose: Ukrainoje – daugiau kaip 9 tūkst. rusų karių

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį pareiškė, kad šiuo metu Ukrainos rytuose esama daugiau kaip 9 tūkstančiai Rusijos karių, kurie remia promaskvietiškus separatistus.
P. Porošenka su Volnovachoje raketomis apšaudyto autobuso, kuriame žuvo 12 civilių, fragmentu, AFP/Scanpix nuotr.
P. Porošenka su Volnovachoje raketomis apšaudyto autobuso, kuriame žuvo 12 civilių, fragmentu, AFP/Scanpix nuotr.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį pareiškė, kad šiuo metu Ukrainos rytuose esama daugiau kaip 9 tūkstančiai Rusijos karių, kurie remia promaskvietiškus separatistus.

„Turime daugiau kaip 9000 Rusijos Federacijos karių mūsų teritorijoje, daugiau kaip 500 tankų ir sunkiosios artilerijos, šarvuočių“, – kalbėjo P.Porošenka Pasaulio ekonomikos forume Davose.

Šis vakarietiškų pažiūrų lyderis pabrėžė, kad karinėmis priemonėmis negalima išspręsti žiauraus devynis mėnesius nesiliaujančio konflikto, nusinešusio daugiau kaip 4800 gyvybių ir parklupdžiusio Ukrainos ekonomiką.

Tačiau jis tvirtino, kad raktą į taiką laiko Rusija – šalis, kuri tvirtai neigia palaikanti separatistus, nors NATO žvalgyba iš palydovų byloja apie jos ginkluotųjų pajėgų buvimą Ukrainoje.

„Sprendimas labai paprastas. Liaukitės tiekę ginklus. Liaukitės tiekę šaudmenis. Išveskite karius ir uždarykite sieną. Toks yra labai paprastas taikos planas“, – sakė P.Porošenka, palydėtas plojimų.

Gegužės mėnesį prezidento rinkimus laimėjęs P.Porošenka, žadėjęs atvesti savo šalį į NATO gynybinį bloką ir 28 narių Europos Sąjungos bendriją, dar kartą paragino Vakarų galias aprūpinti Ukrainą moderniais ginklais, kad galėtų atremti Rusijos ataką.

NATO vadovas: Rusija įveda daugiau karinės technikos

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas trečiadienį pareiškė, kad pastaruoju metu Rusija padidino sunkiosios ginkluotės ir įrangos permetimą į rytų Ukrainą, bet nesiėmė komentuoti Kijevo teiginį, kad apie 9 tūkst. rusų karių padeda promaskvietiškiems separatistams.

„Mes nekalbėsime apie konkrečius skaičius“, – pasakė J.Stoltenbergas, paklaustas apie Ukrainos prezidento Petro Porošenkos pastabas, kad daugiau kaip 9 tūkst. Rusijos karių šiuo metu yra separatistų kontroliuojamuose šalies rytuose.

Jau ne kartą Rusija siųsdavo pajėgas ir techniką pirmyn ir atgal, bet pastaruoju metu „mes matome Rusijos technikos daugėjimą Ukrainos rytuose..., tai tankai, artilerija, šarvuočiai, modernios oro gynybos sistemos“, sakė J.Stoltenbergas.

„Toks Rusijos karinis buvimas.. neprisideda prie taikaus ir derybinio sprendimo“, – pasakė jis bei vėl paragino Rusiją visiškai vykdyti Minsko taikos susitarimus, pasirašytus rugsėjį.

Pinigų stokojančios pajėgos

„Mūsų teritorijai ginti mes turime labai stiprią kariuomenę. Tačiau gynybinės technologijos taip pat yra dalykai, kurių mums reikia, nes tik stipri armija gali mums padėti išsaugoti teritoriją“, – sakė jis kalbėdamas angliškai.

„Politinė, ekonominė, gynybinė ir moralinė parama – tai keturi esminiai paramos Ukrainai veiksniai“, – sakė 49 metų P.Porošenka.

Ankstesnius P.Prošenko prašymus JAV prezidentui Barackui Obamai aprūpinti Ukrainą koviniais ginklais Baltieji rūmai atmetė, būgštaudami, kad tokia parama gali sukelti tik daugiau problemų su Rusija.

Jungtinės Valstijos ir kai kurios NATO narės tiekia lėšų stokojančioms Ukrainos pajėgoms nepuolamąją kovinę įrangą, tokią kaip naktinio matymo prietaisai ir šarvuočiai.

Tačiau P.Porošenka reikalauja daugiau technikos, kurios reikia jo pajėgoms, siekiant numalšinti separatistų sukilimą rytinėje šalies dalyje.

Prie Ukrainos ekonominių problemų, kurias sukėlė papildomos išlaidos kariuomenei ir rytinio regiono pramonės žlugimas, prisidėjo ir kelis mėnesius trukęs gamtinių dujų tiekimo iš Rusijos nutraukimas.

Pastarąją problemą sukėlė nesutarimai dėl dujų kainos.

Kijevas apkaltino Maskvą, kad ši naudojasi dujomis kaip „ekonominės agresijos“ priemone, ir atsisakė mokėti didesnę kainą, kurią nustatė Rusija po prorusiško prezidento nuvertimo praėjusį vasarį.

Pasak P.Porošenkos, per praėjusius metus Ukraina per pusę sumažino iš Rusijos importuojamų dujų kiekį. Prezidentas patikino, kad tokia tendencija laikysis ir ateinančiais mėnesiais.

Jis pažadėjo visiškai atsisakyti Ukrainos energetinės priklausomybės nuo Rusijos iki 2017 metų, perėjus prie importo iš Vakarų Europos ir pasinaudojant šalies skalūninių dujų ištekliais.

„Esu visiškai įsitikinęs, kad po dvejų metų mes būsime visiškai energetiškai nepriklausomi nuo Rusijos, – sakė Ukrainos lyderis Davose. – Mes turime visiškai naują būdą gauti mūsų europietiškas dujas. Turėsime skalūninių dujų technologiją savo šalyje“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close