captcha

Jūsų klausimas priimtas

M. Gorbačiovas ragina JAV ir ES „atšildyti santykius“ su Rusija

Paskutinis Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas antradienį paragino JAV ir Europos Sąjungą (ES) „atšildyti“ santykius su Maskva, nepaisant įtampos dėl Ukrainos, praneša „EUbusiness“.
AFP/ Scanpix nuotr.
AFP/ Scanpix nuotr.

Paskutinis Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas antradienį paragino JAV ir Europos Sąjungą (ES) „atšildyti“ santykius su Maskva, nepaisant įtampos dėl Ukrainos, praneša „EUbusiness“.

83-ejų diplomatas straipsnyje, išspausdintame dienraštyje „Rossiiskaya Gazeta“, teigė, kad Ukrainos krizė privertė Vakarus ne tik pritaikyti sankcijas Rusijai, bet ir nutraukti bendradarbiavimą pasauliui aktualiomis problemomis kaip terorizmas, klimato kaita ir mirtinos viruso epidemijos.

„Mes privalome skubiai atšildyti santykius, – pažymėjo M. Gorbačiovas. – Siūlau, kad Rusijos ir JAV lyderiai pagalvotų apie viršūnių susitikimą plačiomis temomis be jokių išankstinių sąlygų (...). Toks pat susitikimas privalo būti surengtas tarp Rusijos ir ES“, – pridūrė M. Gorbačiovas.

„Rusijai ir JAV tenka ypatinga atsakomybė. Šalims vengiant ją prisiimti, pasaulis patiria baisių pasekmių“, – pažymėjo buvęs Sovietų Sąjungos prezidentas.

Abi pusės turėtų atsitraukti iš ideologinių pozicijų, įsitikinęs M. Gorbačiovas.

„Neturėtume bijoti, kad kažkas praras įvaizdį ar kažkas iškovos pergalę propagandos kare. Visa tai turėtų priklausyti praeičiai. Turėtume galvoti apie ateitį“, – tikino diplomatas.

M. Gorbačiovas įspėjo, kad dabartinės tarptautinės pastangos išspręsti Ukrainos krizę yra „nelygios visiems mums gresiančiam pavojui“.

Pasak Rusijos atstovo, „abi pusės Ukrainos konflikte pažeidžia paliaubų sutartį, abi pusės yra kaltos naudojant ypač pavojingus ginklus ir pažeidžiant žmogaus teises“.

„Karas iki pergalingos pabaigos yra neįmanomas. Laikas sustoti“, – akcentavo M. Gorbačiovas.

Anot diplomatijos atstovo, konfliktui nutraukti skirtos derybos turėtų būtį grįstos taikos sutartimi, pasirašyta rugsėjo 5-ąją Minske, nors ji nesustabdė vykdomų atakų Rytų Ukrainoje.

M. Gorbačiovas palaikė Krymo aneksiją, kovą sakydamas, kad Rusija turėjo teisę ištaisyti istorinę Sovietų Sąjungos klaidą, kai ši pusiasalį perdavė Ukrainai. Anot jo, aneksija turėtų būti sveikintinas dalykas, o sankcijos dėl to neturėtų būti taikomos.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close