captcha

Jūsų klausimas priimtas

ESBO konferencijoje liejosi kritika Rusijai

Jungtinės Valstijos ir kitos šalys vėl griežtai sukritikavo Rusiją dėl jos veiksmų Ukrainoje.
Johnas Kerry ir Frankas-Walteris Steinmeieris, Reuters/Scanpix nuotr.
Johnas Kerry ir Frankas-Walteris Steinmeieris, Reuters/Scanpix nuotr.

Jungtinės Valstijos ir kitos šalys vėl griežtai sukritikavo Rusiją dėl jos veiksmų Ukrainoje.

„Rusija ir toliau tiekia naujus ginklus ir didina savo paramą ginkluotiems separatistams (Rytų Ukrainoje)“, – pareiškė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry Bazelyje vykstančioje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) metinėje konferencijoje.

Taip Maskva nusižengia tarptautinei teisei, pabrėžė J. Kerry. O kainą už tai esą moka Rusijos piliečiai, „įskaitant šimtus rusų kareivių, kovojančių ir mirštančių šalyje, kurioje būti jie neturi teisės“.

Vokietijos diplomatijos vadovas Frankas-Walteris Steinmeieris sakė: „Tarptautinei teisei prieštaraujanti Krymo aneksija ir kariniai susirėmimai Rytų Ukrainoje betarpiškai kelia grėsmę taikai Europoje“. Todėl visos šalys esą turi siekti Minsko susitarimo įgyvendinimo, „kad būtų sustabdyta eskalacijos spiralė“. Rugsėjo pradžioje konfliktuojančios pusės Baltarusijos sostinėje susitarė dėl paliaubų ir žingsnių konfliktui sureguliuoti. Tačiau paliaubų nesilaikoma.

ES užsienio reikalų įgaliotinė Federica Mogherini ir J. Kerry paragino Rusiją nedelsiant sustabdyti ginklų tiekimą kovotojams Rytų Ukrainoje ir įgyvendinti Minsko susitarimus. „Mes nenorime Rusijos, kuri dėl savo veiksmų yra izoliuota“, – kalbėjo JAV valstybės sekretorius. Maskva esą gali atkurti pasitikėjimą, jei paisys užsienio pripažįstamų sienų, paleis įkaitus ir leis stebėtojams laivai patekti į krizės teritorijas.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas Maskvos veiksmus, be kita ko, teisino Ukrainoje gyvenančiu Rusijos piliečių apsauga. Ši situacija, anot jo, yra ir sisteminės krizės ESBO erdvėje rezultatas, nes esą nėra valios vykdyti Eurazijos integraciją.

ESBO užsienio reikalų ministrų susitikime Šveicarija pirmininkavimą organizacijai perduos Serbijai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...