Pasaulyje

2014.12.02 16:47

Įtakingas Sirijos opozicionierius ragina derėtis su B. al Assadu

BNS2014.12.02 16:47

Įtakingas Sirijos opozicijos veikėjas Ahmedas Moazas al Khatibas antradienį paragino surengti tiesiogines derybas su prezidento Basharo al Assado režimu ir pabandyti užbaigti šalį draskantį pilietinį karą.

Įtakingas Sirijos opozicijos veikėjas Ahmedas Moazas al Khatibas antradienį paragino surengti tiesiogines derybas su prezidento Basharo al Assado režimu ir pabandyti užbaigti šalį draskantį pilietinį karą.

A.M. al-Khatibas, buvęs opozicinės Nacionalinės koalicijos vadovas, sakė, kad susitarime galėtų būti numatytas B. Assado išlikimas valdžioje ribotam laikui, nors anksčiau opozicija reikalavo skubaus prezidento atsistatydinimo.

„Dėl Sirijos žmonių interesų mes turime kartą susėsti kartu ir rasti būdą, kaip išgelbėti žmones nuo tų kančių ir skausmo“, – sakė A.M. al Khatibas naujienų agentūrai AFP.

Lapkritį A.M. al Khatibas su nedidele politinių ir karinių B. Assado režimo oponentų delegacija lankėsi Rusijoje, kuri yra viena pagrindinių Sirijos režimo rėmėjų.

Iš Nacionalinės koalicijos posto 2013 metais atsistatydinęs A.M. al Khatibas ir toliau išlieka įtakingas Sirijos opozicijos veikėjas.

„Mes norime išspręsti šią problemą, nes tai palietė kiekvieną sirą... Kenčia režimas, kenčia opozicija, kenčia žmonės“, – sakė jis kalbėdamas telefonu iš savo namų Katare.

Per pilietinį karą Sirijoje žuvo daugiau nei 195 tūkst. žmonių ir maždaug pusė šalies gyventojų buvo priversti palikti savo namus.

Šis konfliktas prasidėjo 2011 metais kaip sukilimas prieš B. Assado režimą, tačiau po kelių mėnesių protestuotojai ėmėsi ginklų, o valdžia pradėjo kruviną susidorojimą su sukilėliais.

Pagrindinė opozicinė koalicija šiemet jau buvo surengusi derybas su Sirijos vyriausybe.

Tačiau derybos žlugo, kadangi opozicija reikalavo B. Assado atsistatydinimo nedelsiant, o režimas nesiliovė tvirtinęs, kad pagrindinis derybų klausimas turi būti kova su „terorizmu“ šalyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.