captcha

Jūsų klausimas priimtas

B. Obama pateikė pasiūlymą 5 mln. nelegalių imigrantų

Beveik 5 mln. nelegaliai JAV gyvenančių žmonių gali išvengti deportacijos įvedus naujus imigracijos sistemos pakeitimus, skelbia BBC.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Beveik 5 mln. nelegaliai JAV gyvenančių žmonių gali išvengti deportacijos įvedus naujus imigracijos sistemos pakeitimus, skelbia BBC.

„Išlįskite iš šešėlio ir gaukite teisę į įstatymą“, – kreipdamasis per televiziją, paragino JAV prezidentas Barackas Obama.

Respublikonai teigia, kad B. Obama neturi įgaliojimų įgyvendinti šią iniciatyvą be Kongreso pritarimo. Be to, Teksaso gubernatorius Rickas Perry pareiškė, kad tai tik lems „didesnę nelegalią imigraciją“.

JAV gyvena apie 11 mln. nelegalių imigrantų. Šiais metais sieną kertantys vaikai sukėlė krizę.

Pagal naująjį planą, neregistruoti vaikų, kurie yra JAV piliečiai, tėvai ar neteisėtai gyvenantys gyventojai galės kreiptis dėl leidimo dirbti trejiems metams.

Šia iniciatyva galės pasinaudoti tik JAV penkerius metus gyvenantys tėvai. Skaičiuojama, kad šį kriterijų atitinka apie 3,7 mln. žmonių.

B. Obama akcentavo, kad jo pasiūlymas nėra amnestija.

Šis planas suteiks galimybę milijonams imigrantų dirbti teisėtai, tačiau jis neatvers kelio į pilietybę ar pašalpų, kurias gauna amerikiečiai, gavimą, kalbėjo prezidentas.

„Jeigu esate nusikaltėlis, būsite deportuotas. Jeigu planuojate nelegaliai atvykti į JAV, tikimybė, jog būsite sučiuptas ir išsiųstas atgal, padidėja“, – pabrėžė B. Obama.

Be kita ko, naujasis planas taip pat išplės 2012 metų programą, kuri užkerta kelią jaunuolių, kurie dar būdami vaikais buvo įvežti į šalį nelegaliai, deportacijai.

JAV prezidentas teigė pasirašysiąs imigracijos įstatymo projektą, jeigu jį patvirtins Kongresas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...