captcha

Jūsų klausimas priimtas

NATO vadovas: Rusijos skrydžiai primena Šaltojo karo laikus

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas sako, kad Rusijos karo lėktuvų skrydžių pobūdis primena Šaltojo karo laikus.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas sako, kad Rusijos karo lėktuvų skrydžių pobūdis primena Šaltojo karo laikus.

Naujasis Aljanso generalinis sekretorius Estijoje aplankė Emario karinę bazę, kur susitiko su premjeru bei Estijos, Amerikos ir Vokietijos kariais. Jo lėktuvą iš Lenkijos atlydėjo ten dislokuoti Nyderlandų naikintuvai, o Emario bazėje Baltijos šalių oro policijos misiją vykdo Vokietijos karinės oro pajėgos.

J. Stoltenbergas pareiškė, kad aplink visą NATO oro erdvę šiemet perimta 400 skrydžių – 1,5 karto daugiau negu pernai. Tačiau Rusijos aktyvumas prie Baltijos šalių triskart didesnis, palyginus su praėjusiais metais, – naikintuvai kilo jau daugiau kaip 100 kartų.

„Tai – tendencijos, kokių nematėme jau daugelį metų. Jos primena būdus, kaip šiuos karinius veiksmus ore vykdydavo Šaltojo karo laikais. Iššūkis yra ir pats skraidymų skaičius, ir būdas, kaip jie skraido. Rusai nepateikia skrydžių plano, neįjungia siųstuvų ir nekomunikuoja su civiliais oro erdvės kontrolieriais. Todėl šie skrydžiai kelia grėsmę civilinei aviacijai. Skrydžiai nepateisinami ir kelia riziką normaliam oro susisiekimui“, – įsitikinęs Aljanso vadovas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...