captcha

Jūsų klausimas priimtas

G. Kasparovas: sustabdykite V. Putiną dabar, nes vėliau sumokėsite brangiau

Rusijos opozicijos atstovas, šachmatų legenda Garis Kasparovas, duodamas interviu leidiniui Euobserver.com, teigė, kad Europa rizikuoja atversti dar vieną tamsų istorijos puslapį.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Rusijos opozicijos atstovas, šachmatų legenda Garis Kasparovas, duodamas interviu leidiniui Euobserver.com, teigė, kad Europa rizikuoja atversti dar vieną tamsų istorijos puslapį.

„Tai, ką dabar matome Rusijoje – imperializmo ir nacionalizmo pavojingiausia forma atgimimas“, – perspėjo jis, kalbėdamas apie Rusijos agresiją Ukrainoje.

„Tiesiog perskaitykite, ką V. Putinas kalbėjo savo antivakarietiškuose pasisakymuose pastaraisiais metais“, – ragino jis.

„Tai – 24/7 Rusijos žmonių smegenų plovimas... Visiškas melas“, – sakė G. Kasparovas.

ES ir JAV ekonominės sankcijos Rusijai dėl karo Ukrainoje G. Kasparovas įvardijo kaip įrodymą, kad Vakarai iš tiesų galingesni, nei jis manė.

„Rusijos dujos yra trečdalis suvartojamų ES. Rusija parduoda 80 proc. savo naftos ir dujų Europai. Jeigu visa tai sustotų, dalis ES būtų šaltų, tačiau Rusijos ekonomika taip pat smuktų“, – pažymėjo jis.

„Svertas yra Europos svarstyklių pusėje“, – pridūrė G. Kasparovas.

G. Kasparovas negailėjo aštrių žodžių Vengrijos premjerui Viktorui Orbanui ir Čekijos prezidentui Milošui Zemanui, kurie smarkiai kritikavo sankcijas Rusijai. Šios šalys išsivadavo iš sovietinės priespaudos.

„Tai, ką jie daro – nusikaltimas prieš savo paties tautų istoriją. Tai yra įžeidimas žmonėms, kurie žuvo 1956-aisiais arba 1968-aisiais po sovietų tankais, visai kaip šiandien ukrainiečiai miršta Ukrainoje“, – kalbėjo G. Kasparovas.

„Kuo daugiau teritorijos užleidžiame V.Putinui, tuo jis tampa pavojingesnis... Rytoj jo sustabdymo kaina išaugos. Dar po dienos ta kaina bus kur kas didesnė“, – teigė jis.

Pasak G. Kasparovo, yra rimta rizika, kad V .Putinas Ukrainos scenarijų pakartos prieš NATO narę Estiją.

„Tuomet galime išgirsti tuos pačius argumentus kaip dabar: „Kodėl turėtume mirti dėl šalies, kurios nė negalime normaliai parodyti žemėlapyje?“ Ir tai bus NATO pabaiga“, – sakė jis.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...