captcha

Jūsų klausimas priimtas

Honkongo prostestuotojams – valdžios ultimatumas

Honkongo vadovybė nurodė protestuotojams nutraukti savo protestus, praneša agentūra AFP.
Protestuotojų plakatai ir rašteliai Honkonge, Reuters/Scanpix nuotr.
Protestuotojų plakatai ir rašteliai Honkonge, Reuters/Scanpix nuotr.

Honkongo vadovybė nurodė protestuotojams nutraukti savo protestus, praneša agentūra AFP.

Regiono vadovas Leung Chun Yingas pareiškė, kad protestuojantys studentai iki pirmadienio turi atlaisvinti miesto gatves. Jis pabrėžė esąs pasiryžęs „imtis visų būtinų priemonių socialinei tvarkai atkurti“.

Leung Chun Yingas savo kalboje per televiziją ragino panaikinti blokadas miesto centre. „Mes turime garantuoti žinybų saugumą ir leisti joms vėl dirbti“, – kalbėjo jis.

Honkongo vadovas įspėjo, kad situacija „gali tapti nekontroliuojama, o tai turėtų rimtų padarinių viešajam saugumui ir socialinei tvarkai“.

Šeštadienio vakarą Honkonge į gatves vėl išėjo dešimtys tūkstančių žmonių, reikalaujančių laisvų rinkimų. Sekmadienį jų buvo likę keli šimtai.

Universitetų docentai kreipėsi į studentus, ragindami nerizikuoti konfrontacijos. Tačiau 22 metų studentas Nixonas teigė ketinąs ir toliau kovoti už „mūsų vertybes ir tikrą rinkimų teisę“. Jis kritikavo, kad vyriausybė nereagavo į protestuotojų reikalavimus ir tik pati reikalavo, kad studentai atsitrauktų.

Demonstrantai reikalauja keisti Pekino primestą rinkimų reformą. Ji numato, kad honkongiečiai 2017 metais pirmą karą galės rinkti administracijos vadovą, tačiau kandidatus prieš tai paskirs Kinija. Demonstrantai tuo tarpu siekia laisvų rinkimų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...