Pasaulyje

2014.10.03 11:26

Separatistai vėl bandė šturmuoti Donecko oro uostą

ELTA, DELFI.lt2014.10.03 11:26

Antiteroristinės operacijos zonoje per praėjusias paras prorusiški separatistai penkis kartus mėgino šturmuoti Ukrainos pajėgų punktus šalia Starognativkos, Nevelsko ir Popasnos, ir du kartus – Donecko oro uostą, praneša tsn.ua.

Antiteroristinės operacijos zonoje per praėjusias paras prorusiški separatistai penkis kartus mėgino šturmuoti Ukrainos pajėgų punktus šalia Starognativkos, Nevelsko ir Popasnos, ir du kartus – Donecko oro uostą, praneša tsn.ua. Kiek anksčiau pranešta apie per sprogimą žuvusį Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus darbuotoją.

Kaip savo „Facebook“ puslapyje pranešė grupės „Informacinis pasipriešinimas“ vadovas Dmitrijus Tymčukas, priešininko puolimai buvo sėkmingai atremti, nuostolių patyrę separatistai atsitraukė.

Taip pat buvo užfiksuota daugiau kaip 40 apšaudymų iš teroristų ir Rusijos karinių pajėgų dalinių pusės. Buvo šaudoma minosvaidžiais, reaktyvine artilerija, tankais, prieštankinėmis raketomis ir šautuvais.

„Konkrečiai antiteroristinės operacijos pajėgos keturis kartus atakuotos Sčastios ir Nikitišno rajone. Po tris kartus buvo paleista ugnis į Smelą, Černuchynę, Ostraja mogilą, Novomichailivką“, – rašo D. Tymčukas.

Taip pat atakuoti Ukrainos daliniai šalia Novoorlivkos, Nevelsko, Trodivsko, Peskovo, Marjinkos, Avdijivkos, Redkodubo, Trohizbenkos.

„Nuo 4 val. 30 min. ryto priešininkas apšaudo antiteroristinės operacijos pajėgų pozicijas prie Debalcevo“, – pridūrė D. Tymčukas.

Žuvo Raudonojo Kryžiaus darbuotojas

Ukrainos sukilėlių bastione Donecke žuvo Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus (TRK) darbuotojas šveicaras. TRK duomenimis, vyras žuvo, kai netoli organizacijos biuro sprogo sviedinys, praneša agentūra AFP.

Raudonojo kryžiaus automobilis netoli organizacijos būstinės Donecke, Reuters/Scanpix nuotr.

Trijų aukštų pastatas, kuriame įsikūręs TRK biuras, yra mažiau nei už kilometro nuo valstybinių saugumo tarnybų būstinės, kurią, kaip ir kitas strategiškai svarbias miesto vietas, nuo balandžio laiko užėmę prorusiški separatistai. Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas dėl atakos apkaltino sukilėlius.

Pirmą kartą nuo paliaubų Rytų Ukrainoje įsigaliojimo prieš keturias savaites, ketvirtadienį vėl buvo bombarduotas Donecko centras, pasakojo agentūros AFP korespondentas. Prorusiškos miesto vadovybės teigimu, vienas sviedinys, be kita ko, pataikė į prekybos centrą, dar vienas – į autobusų depą, tačiau šis nesprogo.

Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka tuo tarpu pareikalavo dislokuoti JT žydruosius šalmus, kurie kontroliuotų sieną tarp Ukrainos ir Rusijos, kad būtų pažabotas ginklų tiekimas separatistams.