Pasaulyje

2012.10.28 11:44

S. Berlusconi grasino sužlugdyti Italijos vyriausybę

ELTA2012.10.28 11:44

Buvęs Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconi šeštadienį grasino sužlugdyti Mario Monti vadovaujamą technokratų vyriausybę, pranešė BBC.

Buvęs Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconi šeštadienį grasino sužlugdyti Mario Monti vadovaujamą technokratų vyriausybę, pranešė BBC.

S. Berlusconi grasinimus pareiškė šeštadienį, kai tūkstančiai žmonių Romoje protestavo prieš vyriausybės taupymo priemones. Buvęs ministras pirmininkas sakė, kad M. Monti vyriausybė ėmėsi „fiskalinio apiplėšinėjimo“. Pasak S. Berlusconi, valdantieji veda Italiją į dar didesnį nuosmukį. Jis sakė, kad per artimiausias dienas jo centro dešiniųjų partija PDL nuspręs, ar ir toliau palaikyti M. Monti vyriausybę. Partija PDL Italijos parlamente turi daugiausia mandatų, todėl jei jie nuspręs nebepalaikyti valdančiųjų, gali tekti surengti priešlaikinius rinkimus.

Pastarąjį kartą Italijos parlamento rinkimai vyko 2008 metais, o kiti rinkimai planuojami 2013-aisiais. M. Monti buvo paskirtas į premjero postą praėjusių metų lapkritį, kai euro zonos skolų krizė neigiamai paveikė Italijos skolinimosi reitingą. M. Monti vyriausybė padidino mokesčius, sumažino išlaidas ir pertvarkė pensijų sistemą.

Be to, Silvio Berlusconi šeštadienį pareiškė ketinantis nesitraukti iš politikos, nors penktadienį buvo nuteistas už finansines machinacijas jo nuosavoje kompanijoje „Mediaset“. S. Berluskonis pareiškė jaučiantis pareigą likti politiniame „lauke“, kad apsaugotų italus nuo teisinės sistemos neteisėtumų – kad niekam daugiau nenutiktų taip, kaip kad nutiko jam. Vis dėlto jis patvirtino, kad premjero posto nesieks.