captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ispanijos premjeras: škotų ir katalonų balsavimas lyg torpeda ES

Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy įspėjo, kad Škotijos ir galimas Katalonijos regiono nepriklausomybės referendumai yra lyg „torpedos“ Europos integracijai, praneša BBC.

Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy įspėjo, kad Škotijos ir galimas Katalonijos regiono nepriklausomybės referendumai yra lyg „torpedos“ Europos integracijai, praneša BBC.

Premjeras tikino, kad šie procesai sukėlė „didesnį ekonominį nuosmukį ir skurdą“.

Katalonijos nepriklausomybės šalininkai itin akylai stebi įvykius Škotijoje ir planuoja tokį balsavimą savo regione surengti lapkritį. M. Rajoy trečiadienį tvirtino, jei škotai pasisakys už nepriklausomybę, jie turės kreiptis į ES, norėdami vėl tapti Bendrijos nariais.

Katalonijos regiono parlamentas trečiadienį balsuos už rezoliuciją, kuri nutiestų kelią į lapkričio mėnesio referendumą dėl atsiskyrimo nuo Ispanijos.

Šimtai tūkstančių Katalonijos gyventojų praėjusį ketvirtadienį būriavosi dviejuose pagrindiniuose Barselonos prospektų ir suformavo raidę „V“, kaip simbolį žodžiui balsuoti (angl. vote). Tačiau Ispanijos nacionalinė vyriausybė griežtai nepritaria katalonų nepriklausomybės siekiui ir planuojamą referendumą laiko neteisėtu.

Kalbėdamas šalies parlamento nariams, premjeras M. Rajoy tokį kaip Škotijos referendumą Europos integracijai įvardijo kaip „torpedą žemiau vandens lygio“. Jis tvirtino, kad „integracija, o ne atsiskyrimas yra amžių dvasia“. Būtent dėl to ministras pirmininkas nenori pritarti katalonų referendumui.

Katalonijos prezidentas Arturas Masas anksčiau yra žadėjęs rengti balsavimą lapkričio 9-ąją. Praėjusią savaitę prezidentas teigė tikintis, kad Škotija balsuos teigiamai, o vėliau šalis būtų priimta į ES. Tačiau M. Rajoy tikino, kad Škotija turėtų laukti metų metus, norėdama prisijungti prie Bendrijos, ir netgi teigė, kad galbūt balsuotų neigiamai dėl šalies įstojimo į ES.

Katalonija – vienas turtingiausių ir nepriklausomai mąstančių Ispanijos regionų. Iki šiol katalonai norėjo visiškos nepriklausomybės, tačiau dėl Ispanijos ekonominės krizės nerengė jokių balsavimų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...