Pasaulyje

2014.09.17 17:34

Ukrainoje – visiška ginkluotųjų pajėgų kovinė parengtis

ELTA, BNS2014.09.17 17:34

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas trečiadienį nurodė Gynybos ministerijai užtikrinti visišką vyriausybinių pajėgų kovinę parengtį, nepaisant 12 dienų paliaubų su Rusijos remiamais separatistais, skelbia „Reuters“.

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas trečiadienį nurodė Gynybos ministerijai užtikrinti visišką vyriausybinių pajėgų kovinę parengtį, nepaisant 12 dienų paliaubų su Rusijos remiamais separatistais, skelbia „Reuters“.

„Rusija neduos mums ramybės, todėl prašau gynybos ministro duoti nurodymą dėl visiškos kovinės parengties“, – sakė A. Jaceniukas.

„Prezidento Petro Porošenkos taikos plano vykdymas nereiškia, kad Gynybos ir Vidaus reikalų ministerijos turi mažiau darbo, – pabrėžė Ukrainos premjeras. – Visiška parengtis yra būtina. Mes niekuo negalime pasitikėti, ypač rusais“.

Donecką miestą drebina sprogimai ir šūviai

Prorusiškų separatistų bastionu tapusiame Donecko mieste Ukrainos rytuose trečiadienį aidėjo pavieniai sprogimai ir artilerijos šūviai.

Sprogimai griaudėjo kitą dieną po to, kai Aukščiausioji Rada priėmė įstatymo projektą dėl laikinos savivaldos suteikimo kai kuriems separatistų kontroliuojamiems rajonams šalies rytuose.

Ukrainos kariškiai pranešė, kad praėjusią naktį separatistiniame regione per šaudymą žuvo keli žmonės ir dar keli buvo sužeisti, tačiau nepateikė jokių detalių. Vietos pareigūnai šios informacijos kol kas nepatvirtino.

Prorusiški separatistai ištiesė alyvos šakelę Kijevui, atsargiai pasveikindami antradienį Rados rengtą žingsnį, tačiau taip pat pabrėžė, jog tai nesustabdys jų kovos už visišką nepriklausomybę.

Rados deputatai antradienį vienbalsiai pritarė įstatymo projektui dėl „specialiojo statuso“ suteikimo kai kuriems separatistų kontroliuojamiems rajonams ir iš karto po to ratifikavo istorinę asociacijos sutartį su Europos Sąjunga, kuri turi padėti šaliai ištrūkti iš Rusijos įtakos zonos.

Aukščiausioje Radoje atsirado norinčių atšaukti ką tik priimtą įstatymą

Dalis Ukrainos parlamentarų jau reikalauja atšaukti prieš dieną priimtą įstatymą, suteikiantį Rytų Ukrainai specialų statusą.

Buvusios premjerės Julijos Tymošenko Tėvynės partijos nariai ir dar kai kurie deputatai pateikė parlamentui atitinkamą iniciatyvą. Aukščiausioji Rada įstatymą dėl specialaus statuso Donecko ir Luhansko regionams priėmė trečiadienį uždarame posėdyje.

Dabar dalis parlamentarų reikalauja dėl tariamų nusižengimų galiojančioms balsavimo taisyklėms atšaukti įstatymą. Esą kad būtų nežinoma, kaip kas balsavo, balsavimas vyko elektroniniu būdu. Taip kyla balsavimo patikimumo klausimas, argumentuoja deputatai.

Rusija sveikina sprendimą užtikrinti specialų statusą rytiniams Ukrainos regionams

Rusijos užsienio reikalų ministerija trečiadienį kaip „didelį žingsnį teisinga kryptimi“ pasveikino Ukrainos parlamento sprendimą suteikti specialų statusą dviems rytiniams šalies regionams, kuriuose prorusiški separatistai kovoja už atsiskyrimą nuo Kijevo.

„Rusija vertina šį dokumentą kaip žingsnį teisinga kryptimi, kuris atitinka dvasią susitarimų, kuriuos užfiksavo Rusija, Ukraina, JAV ir Europos Sąjunga balandžio 17-osios Ženevos pareiškime, taip pat liepos 2 dienos Berlyno deklaracijoje“, – sakoma pranešime, kuris skelbiamas Rusijos URM interneto svetainėje.

Ministerija taip pat perspėjo, kad bet kokios pastangos iš esmės pakeisti arba panaikini šį ketvirtadienį Kijevo priimtą įstatymą, padidintų konfrontaciją rytinėje Ukrainoje ir pakenktų taikos pastangoms.

„Akivaizdu, kad žinomų Ukrainos politinių grupių bandymai atšaukti arba pakeisti (įstatymo) esmę, sugrąžins konfrontaciją pietryčiuose, sužlugdys tarptautinės bendruomenės ir pačioje šalyje sveikai mastančių politikų pastangas normalizuoti padėtį“, – nurodoma pareiškime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius