captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dešimtys tūkstančių žmonių Londone ir Romoje protestavo prieš taupymo politiką

Protestuodami prieš britų vyriausybės taupymo politiką, dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį Londone išėjo į gatves.
Protestas Londone, EPA-ELTA nuotr.
Protestas Londone, EPA-ELTA nuotr.

Protestuodami prieš britų vyriausybės taupymo politiką, dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį Londone išėjo į gatves.

Demonstracijos taip pat vyko Šiaurės Airijos sostinėje Belfaste bei Glazge Škotijoje.

Didžiausios šalies viešojo sektoriaus profsąjungos „Unison“ vadovas Dave`as Prentis kaltino premjero Davido Camerono vyriausybę, kad jos „apkarpymai“ šimtus tūkstančių valstybės tarnautojų padarys bedarbiais.

Profesinių sąjungų susivienijimo TUC lyderis Brendanas Barberis protestus pavadino „stipria žinia, kad taupymo politika yra nesėkminga“.

„Vyriausybė labai apsunkina milijonų žmonių gyvenimą“, – kalbėjo jis. To priežastis esą yra „darbuotojų algų mažinimas tuo metu, kai turtingiesiems mažinami mokesčiai“.

Taupymo priemonėmis britų vyriausybė nori sumažinti valstybės skolas, kurios siekia dagiau nei trilijoną svarų (1,2 trilijono eurų). 

Prieš taupymą protestavo ir Romos gyventojai

Prieš vyriausybės taupymo politiką ir didelį nedarbą dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį protestavo ir Italijos sostinėje Romoje, praneša agentūra AFP.

„Darbas – aukščiau visko“, – buvo parašyta ant vieno plakato. Žmones į mitingą sukvietė didžiausia Italijos profsąjunga CGIL. Jos vadovė Susanna Camusso kaltino premjero Mario Monti vyriausybę vykdant aklą taupymo politiką. Ši politika esą yra ne tik klaida, „bet ir kalta dėl sunkumų šalyje“.

S. Camusso paragino italus susirinkti į demonstraciją ir lapkričio 14-ąją. Tada keliose Europos šalyse vyks demonstracijos prieš kursą euro skolų krizės metu.

M. Monti prie vyriausybės vairo stojo praėjusių metų lapkritį, kad po Silvio Berlusconi atsistatydinimo smarkiai prasiskolinusią šalį išvestų iš krizės. Nuo tada jis ėmėsi virtinės taupymo priemonių. Kritikai kaltina premjerą, kad nauji mokesčiai gyventojams nėra pakankama priemonė ekonomikai atgaivinti ir nedarbui įveikti.  

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...