Pasaulyje

2014.09.15 08:18

Gynybos ministras: NATO šalys pradėjo tiekti ginklus Ukrainai

BNS2014.09.15 08:18

Ukrainos gynybos ministras sekmadienį pareiškė, kad NATO valstybės pradėjo tiekti jo šaliai ginklus, kad ji galėtų kovoti su prorusiškais separatistais ir sustabdyti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Ukrainos gynybos ministras sekmadienį pareiškė, kad NATO valstybės pradėjo tiekti jo šaliai ginklus, kad ji galėtų kovoti su prorusiškais separatistais ir sustabdyti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Valerijus Heletėjus spaudos konferencijoje sakė, kad aptarė ginklų tiekimą per dvišalius susitikimus su NATO šalių gynybos ministrais Velse rugsėjo 4–5 dienomis vykusiame Aljanso viršūnių susitikime.

NATO pareigūnai sakė, kad Aljansas nesiųs letalinės pagalbos blokui nepriklausančiai Ukrainai, tačiau jo valstybės narės tai daryti gali.

Anksčiau šį mėnesį aukštas ukrainiečių pareigūnas pranešė, kad Kijevas sutarė su keliomis JAV vadovaujamo Aljanso šalimis dėl aprūpinimo ginklais ir karinių patarėjų atsiuntimo.

Keturios iš penkių to pareigūno paminėtų šalių, įskaitant JAV, paneigė, kad toks susitarimas buvo pasiektas.

„Per derybas už uždarų durų, nedalyvaujant žiniasklaidai, mes pasiekėme susitarimą dėl [...] ginkluotės, kurios mums šiuo metu reikia“, – sakė V. Hetelėjus ir pridūrė, kad Ukrainai reikia ginklų, kurie galėtų sustabdyti V. Putiną.

„Neturiu teisės įvardyti jokios konkrečios šalies, su kuria pasiekėme tokį susitarimą. Tačiau faktas, kad tie ginklai jau pakeliui pas mus, yra absoliučiai teisingas, galiu tai pasakyti jums oficialiai“, – pabrėžė ministras.

V. Heletėjus taip pat sakė, kad Ukrainos teritorijoje šiuo metu yra apie 3,5 tūkst. rusų karių, o dar 25 tūkst. yra sutelkti Rusijos pusėje prie abiejų šalių sienos.

Maskva neigia Kijevo ir jį palaikančių Vakarų valstybių kaltinimus, kad ji pasiuntė karius ir tankus į Ukrainos rytus paremti separatistų konflikte su ukrainiečių vyriausybinėmis pajėgomis, kuris jau pareikalavo daugiau nei 3 tūkst. gyvybių.

Ukrainos rytuose nuo rugsėjo 5 dienos galioja paliaubos, dėl kurių sutarė Ukrainos, Rusijos, prorusiškų separatistų bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai.

Paliaubų iš esmės laikomasi, nors toliau pasitaiko pavienių smurto proveržių, ypač tokiuose separatistų bastionuose kaip Doneckas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.