Pasaulyje

2014.09.12 19:54

P. Porošenka nepraranda vilties dėl Krymo

BNS2014.09.12 19:54

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį pažadėjo, kad Krymo pusiasalis, kurį kovo mėnesį aneksavo Rusija, bus sugrąžintas jo šaliai.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį pažadėjo, kad Krymo pusiasalis, kurį kovo mėnesį aneksavo Rusija, bus sugrąžintas jo šaliai.

Krymo praradimą jis pavadino „reikšminga problema“, bet vienai tarptautinei konferencijai Kijeve pasakė: „Krymas bus vėl su mumis, nebūtinai karinėmis priemonėmis“.

Viliasi specialaus statuso NATO

Ukrainos prezidentas penktadienį išreiškė viltį, kad per kitos savaitės vizitą į Jungtines Valstijas užsitikrins savo šalies „specialų statusą“ NATO.

„Po kelių dienų vyksiu į Jungtines Valstijas, kur turėsime labai svarbų susitikimą su JAV Kongresu (ir) JAV prezidentu. Taip pat tikimės labai artimoje ateityje (gauti) specialų ne NATO narės aljanso statusą“, – anglų kalba tarptautiniam verslo forumui Kijeve sakė P. Porošenka.

Jis taip pat sakė, kad parlamentas rugsėjo 16 dieną susirinks ratifikuoti istorinės asociacijos sutarties su Europos Sąjunga (ES).

Pasak jo, šio politinio ir prekybinio pakto rafitikavimas, rodantis tolesnį Kijevo traukimąsi iš Rusijos orbitos, bus „istorinis momentas“ Ukrainai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.