captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prancūzija Sirijos civiliams slapta perdavė dideles sumas pinigų

Prancūzija slapta tiesiogiai Sirijos piliečiams perdavė dideles pinigų sumas – iš viso apie 2,5 mln. eurų, pranešė AP. 
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Prancūzija slapta tiesiogiai Sirijos piliečiams perdavė dideles pinigų sumas – iš viso apie 2,5 mln. eurų, pranešė AP.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabius trečiadienį susitiko su maždaug 20 šalių atstovais, kad pasidalintų informacija apie slaptą Prancūzijos paramos programą ir paragintų kitas šalis prie jos prisidėti. Susitikime dalyvavo ir penki žmonės iš vietinių Sirijos revoliucinių grupių, kurios gavo paramą. Prancūzijos valdžios atstovas žurnalistams sakė, kad tokias programas jau pradėjo arba pradeda apie 10 šalių.

Prancūzijos programos tikslas – padėti civiliams sukilėlių užimtose zonose išgyventi ir išlaikyti institucijas, paremti Sirijos civilius bei parengti šalį gyvenimui po prezidento Basharo al Assado nuvertimo.

Iki šiol Prancūzija pinigus perduodavo tiesiogiai per Turkijos pasienį. Dabar ieškoma efektyvesnių būdų perduoti pinigus, galbūt per nevyriausybinę organizaciją. L. Fabius sakė, kad Prancūzija bando pasiekti tuos žmones, kurių įprasta humanitarinė pagalba nepasiekia, ir pridūrė, kad, paramą siunčiant įprastais būdais, yra rizika, kad ją perims B. al Assado režimas.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras pripažino, kad kol kas tiesioginės paramos civiliams biudžetas mažas – dešimt kartų mažesnis nei 20 mln. eurų, kuriuos Prancūzija skiria Sirijos sukilėliams. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...