captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusija neleidžia Estijai susisiekti su pagrobtu pareigūnu

Estija pranešė, jog Rusija neleidžia susisiekti su pasienyje sulaikytu šalies saugumo pareigūnu, kuris Rusijoje kaltinamas šnipinėjimu, skelbia BBC.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Estija pranešė, jog Rusija neleidžia susisiekti su pasienyje sulaikytu šalies saugumo pareigūnu, kuris Rusijoje kaltinamas šnipinėjimu, skelbia BBC.

Iki šiol Rusija atsisako leisti Estijos konsului Maskvoje pasimatyti su Estonu Kohveru .

„Mes nežinome, kur jie jį laiko“, – BBC sakė Estijos saugumo policija (KaPo).

„Kiek mes žinome, jis nebuvo sužeistas“, – teigė policijos atstovas Harrys Puuseppas.

Iki šiol ginčijamasi, ar pareigūnas buvo sulaikytas Estijos ar Rusijos teritorijoje.

„Konsului turi būti leista susisiekti su juo. Konsulas turi pasimatyti su juo ir išsiaiškinti šią situaciją, – kalbėjo H. Puuseppas. – Mes turime įrodymų, kad jis tikrai buvo Estijos teritorijoje“.

Pasak policijos atstovo, pareigūno saugumas buvo užtikrintas per incidentą, tačiau įvykus „sprogimams“, pagrobėjai turėjo galimybę sulaikyti E. Kohverą.

Incidentas įvyko suintensyvėjus įtampai su Rusija. Estija, kaip ir kaimyninės Baltijos šalys – Latvija ir Lietuva, 2004 metais įstojo į NATO ir Europos Sąjungą (ES). ES ir NATO kaltina Rusiją tiesiogine parama separatistams Rytų Ukrainoje tiekiant karius ir sunkiąją ginkluotę. Maskva tai neigia.

E. Kohveras buvo pagrobtas penktadienio rytą, darbo metu netoli Luhamos pasienio kontrolės punkto. Įvykdant grobimą buvo panaudotas dūminis užtaisas bei blokuojami radijo signalai. Estijos užsienio reikalų ministerija iškvietė Rusijos ambasadorių pasiaiškinti dėl incidento.

Rusijos saugumo tarnyba informavo sulaikiusi Estijos pareigūną, nes šis dalyvavo „šnipinėjimo operacijoje“ Rusijos teritorijoje. Tačiau H. Puuseppas paneigė šiuos pareiškimus ir teigė, kad E. Kohveras „nebuvo žvalgybos operacijoje, jis vykdė užduotį, susijusią su organizuotais nusikaltimais, kontrabanda ir korupcija“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...