Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Baltieji Rusijos sunkvežimiai toliau kursuoja su pagalba separatistams

15min.lt2015.09.08 13:45

Norėdama padėti smogikams ir kariams Donbase, Rusija jiems paramą atveža naudodama „humanitarinio konvojaus“ automobilius, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Norėdama padėti smogikams ir kariams Donbase, Rusija jiems paramą atveža naudodama „humanitarinio konvojaus“ automobilius, rašo naujienų agentūra „Unian“.

„Vakar naktį iš Rusijos teritorijos į Dmitrovką Donecko srityje įvažiavo keturi baltos spalvos sunkvežimiai, kurie po valandos grįžo atgal. Tai jau ne pirmas kartas kai baltos spalvos sunkvežimiai, lydimi džipų su apsauga, nelegaliai kerta sieną“, – teigiama Ukrainos saugumo ir gynybos tarybos pranešime.

Kaip praneša Rusijos žiniasklaida, antroji Maskvos „humanitarinės pagalbos“ kolona jau priartėjo prie sienos su Ukraina ir sustojo Kamesnk Šachtinsko mieste.

Iš Rusijos pusės ir toliau apšaudomi Ukrainos kariai

Iš Rusijos teritorijos ir vėl buvo apšaudytos Ukrainos karių pozicijos iš salvinės ugnies raketų sistemos, skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Apie tai pranešė Ukrainos saugumo ir gynybos taryba: „Iš Rusijos teritorijos buvo apšaudytos Ukrainos karių pajėgos netoli Pobedos kaimo Luhansko srityje iš salvinės ugnies raketų sistemos „Smerč“. Taip pat iš Rusijos teritorijos buvo apšaudytos gyvenvietės Stanično Luhansko rajone“, – teigiama pranešime.

Tarybos atstovas Andrijus Lysenka taip pat žurnalistams pranešė, kad per pastarąją parą iš viso žuvo 15 Ukrainos karių, o dar 49 buvo sužeisti.

Per mūšius Ukrainoje žuvo tūkstančiai Rusijos karių

Rusija nuo karinės agresijos Rytų Ukrainoje pradžios jau prarado apie 2 tūkstančius ginkluotųjų pajėgų karių, kurių, pasak Kremliaus, Ukrainoje nėra ir nebuvo.

Ukrainos Gynybos ministerijos patarėjas Aleksandras Daniliukas savo puslapyje „Facebook“ pranešė, kad Rytų Ukrainoje nuo karinių veiksmų pradžios jau žuvo apie 2 tūkst. Rusijos ginkluotųjų pajėgų karių, daugiausia desantininkų.

„Dabar labai svarbu sukurti neformalią struktūrą, kuri komunikuotų su žuvusiųjų ir dar gyvų Rusijos karių bei karininkų artimaisiais, kad jie taptų pagrindiniais antikariniais aktyvistais“, – pareiškė A. Daniliukas.

Tuo metu Rusijos politikė bei ekologė Jelena Vasiljeva antradienį „Facebook“ pranešė, kad naktį į antradienį iš Ukrainos į Jeisko miestą Rusijoje išvažiavo iki penkiolikos „KamAZ“ sunkvežimių, kuriuose buvo žuvusių Rusijos karių kūnai.

„14–15 „KamAZ“ sunkvežimių kirto sieną. Juose vienas ant kito suversti Rusijos karių kūnai. Skirtingi šaltiniai nurodo skirtingą mirusių skaičių: nuo 800 iki 1000 žmonių. Kol kas neaišku, kur išvežė. Jeisko ligoninėse ir viešbučiuose daug sužeistųjų“, – parašė J. Vasiljeva.