Pasaulyje

2014.08.29 13:16

JT duomenimis, konfliktas Rytų Ukrainoje nusinešė beveik 2,6 tūkst. gyvybių

BNS2014.08.29 13:16

Konfliktas rytų Ukrainoje nuo balandžio vidurio nusinešė beveik 2,6 tūkst. žmonių gyvybių, penktadienį paskelbė Jungtinės Tautos (JT).

Konfliktas rytų Ukrainoje nuo balandžio vidurio nusinešė beveik 2,6 tūkst. žmonių gyvybių, penktadienį paskelbė Jungtinės Tautos (JT).

JT pabrėžė, jog aukų labai padaugėjo suintensyvėjus Kijevo pajėgų ir prorusiškų sukilėlių susirėmimams tankiai gyvenamose vietovėse.

„Mažiausiai 2 593 žmonės žuvo Ukrainoje nuo balandžio vidurio iki 2014 metų rugpjūčio 27 dienos“, – sakoma naujausioje JT ataskaitoje.

„Tendencija yra aiški ir kelianti nerimą: aukų rytuose reikšmingai padaugėjo“, – žurnalistams sakė JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas žmogaus teisių reikalams Ivanas Simonovičius.

I. Simonovičius, pristatydamas JAV stebėtojų misijos ataskaitą, sakė, kad civilių aukų toliau daugės, nes „kiekviena (konflikto) šalis didina savo pajėgas, vykdydamos mobilizaciją, geriau organizuodamasi arba siųsdama naujus kovotojus bei modernesnius ginklus, taip pat gaudama pagalbą iš išorės“.

Lyginant su statistika ankstesnėje JT ataskaitoje, kurioje buvo apžvelgtas laikotarpis iki rugpjūčio 17 dienos, aukų skaičius yra padidėjęs beveik 400.

I. Simonovičius sakė, kad ypač didelį nerimą kelia numanomas padidėjęs užsieniečių kovotojų dalyvavimas kariniuose veiksmuose, akivaizdžiai turėdamas omenyje Rusijos karius ir savanorius kovotojus, padedančius separatistams.

Šioje ataskaitoje prorusiški separatistai kaltinami įvairiais žmogaus teisių pažeidimais, tokiais kaip žudymai, pagrobimai ir kankinimai, taip pat nurodoma, kad jiems „nuolat tiekiama“ moderni ginkluotė ir šaudmenys.

Ataskaitoje, kurią parengė JT žmogaus teisių biuras Ženevoje, taip pat cituojami pranešimai apie Ukrainos reguliariųjų pajėgų ir ginkluotų batalionų, pavaldžių Vidaus reikalų ministerijai, įvykdytus žmogaus teisių pažeidimus.

„Ginkluotos grupuotės toliau vykdo žudymus, pagrobimus, fizinius ir psichologinius kankinimus, blogai elgiasi (su belaisviais), vykdo egzekucijas ir žmogžudystes bei kitus sunkius žmogaus teisių pažeidimus“, – sakoma dokumente, pabrėžiant, kad tų pažeidimų aukomis tampa neproporcingai daug civilių.

„Ukrainos kariuomenė pranešė apie šaudymą iš (Rusijos) teritorijos ... ir neteisėtą sausumos minų naudojimą Ukrainos teritorijoje“, – pridūrė stebėtojai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.