Pasaulyje

2012.10.12 10:06

Turkijoje nutupdytas Sirijos lėktuvas gabeno techninius elementus radiolokacijos stotims

ELTA2012.10.12 10:06

Ankaroje priverstinai nutupdytame aviacijos kompanijos „Syrian Air“ lėktuve buvo 12 dėžių su techniniais elementais priešlėktuvinės gynybos sistemų radiolokacijos stotims. 

Ankaroje priverstinai nutupdytame aviacijos kompanijos „Syrian Air“ lėktuve buvo 12 dėžių su techniniais elementais priešlėktuvinės gynybos sistemų radiolokacijos stotims.

Tai penktadienį pranešė laikraštis „Kommersant“, remdamasis savo šaltiniais.

Pasak leidinio šaltinių, tokio krovinio nereikėjo specialiai įforminti, kadangi jis nekėlė pavojaus nei įgulos nariams, nei lėktuvui, o jo gabenimas nepažeidė jokių tarptautinių įstatymų.

„Kommersant“ taip pat pažymi, jog Federalinė saugumo tarnyba ketina pradėti tarnybinį patikrinimą profilinėse žinybose dėl informacijos apie krovinį nutekėjimo. Anot šaltinio Rusijos valstybinėse struktūrose, labai tikėtina, jog Turkijos valdžia žinojo apie lėktuve buvusią įrangą, nes „nebūtų taip rizikavusi“, priverstinai tupdydama civilinį lėktuvą.

Trečiadienį aviacijos kompanijos „Syrian Air“ lėktuvas „Airbus A320“, skridęs iš Maskvos į Damaską, buvo priverstas nusileisti Ankaros oro uoste, kai jo sulaikyti buvo pasiųsti du Turkijos naikintuvai. Laineryje buvo 35 keleiviai, tarp jų – 17 Rusijos piliečių. Po kelių valandų jam buvo leista skristi toliau, bet prieš tai Turkijos pareigūnai areštavo lėktuve buvusias dėžes.

Ketvirtadienį Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad dėžėse buvo karinė įranga, pagaminta Rusijos kompanijos ir skirta Sirijos gynybos ministerijai. Sirijos URM savo ruožtu apkaltino Turkijos ministrą pirmininką melu ir pabrėžė, kad jokių nelegalių krovinių lėktuve nebuvo.