Pasaulyje

2014.08.27 13:50

Liudininkai: Ukrainos rytuose pasirodė „žalieji žmogeliukai“

DELFI.lt, ELTA2014.08.27 13:50

Nedidelėje Rytų Ukrainos gyvenvietėje praėjusį savaitgalį pasirodė gerai ginkluoti vyrai be skiriamųjų ženklų, kalbėję rusiškai, o antradienį atvykėliai ten įkūrė sustiprintą patikrinimo postą, skelbia „Reuters“.

Nedidelėje Rytų Ukrainos gyvenvietėje praėjusį savaitgalį pasirodė gerai ginkluoti vyrai be skiriamųjų ženklų, kalbėję rusiškai, o antradienį atvykėliai ten įkūrė sustiprintą patikrinimo postą, skelbia „Reuters“.

Dviejų liudininkų teigimu, nežinomi kariškiai Koloskų gyvenvietėje dalijosi sausais maisto daviniais, ant kurių švietė rusiški užrašai, o ant rankovių ryšėjo baltus raiščius – tokius pačius, kaip pas dešimties kovotojų grupę, kurią Ukrainos kariai sulaikė prie Zerkalno, maždaug už septynių kilometrų nuo Koloskų.

Antradienį paskelbtame jų apklausos vaizdo įraše sulaikytieji prisistatė rusų desantininkais.Skiriamieji ženklai ant šarvuočių uždažyti baltais apskritimais.

Kai vietos gyventojai privažiavo prie patikrinimo posto ir paklausė, ar galima nuvažiuoti iki kaimyninės Komsomolskaja gyvenvietės, ginkluoti asmenys pasiteiravo: „Kur ji yra?“

„Asmenys naujajame patikrinimo poste – tai „mandagūs“ kariškiai, „žalieji žmogeliukai“. Akivaizdu, kad ne ukrainiečiai. Jie tikrai ne iš čia“, – sakė liudininkas.

Jo teigimu, jis su savo kaimynais praėjusį sekmadienį Koloskuose ir jo apylinkėse suskaičiavo 38 kovines desantininkų mašinas ir dvi degalų pilstomąsias. Jie matė ir daugybę sunkvežimių su žmonėmis.

Skelbiama apie naują iš Rusijos įriedėjusią karinę techniką

Pastarąją parą Rusija ir toliau tęsė karinės technikos ir karių telkimą pasienio su Ukraina regionuose. Didžiausias aktyvumas fiksuojamas Rostovo srityje.

Tokią informaciją suteikia Antiteroristinės operacijos atstovai spaudai savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, skelbia naujienų agentūra UNIAN.

„Taip pat fiksuojamas Rusijos ginkluotųjų pajėgų karinės technikos ir karių telkimas šalies Belgorodo, Kursko, Voronežo ir Briansko srityse“, – teigiama pranešime.

Ukrainos kariai turi informacijos apie maždaug 100 vienetų karinių mašinų (tankų, šarvuočių, „Grad“ sistemų) kolonos iš Rusijos judėjimą kelyje Starobeševas–Telmanovas Telmanovės kryptimi.

Ukrainos pareigūnai teigia, kad technika išsiskiria skiriamaisiais ženklais – baltos spalvos apskritimais arba trikampiais.

„Remdamiesi turimais duomenimis, galime teigti, jog išvažiuojant iš Pobedos gyvenvietės fiksuojamas Rusijos ginkluotųjų pajėgų bataliono taktinės grupės judėjimas. Skelbiama, kad į Amvrosijivkos gyvenvietę įvažiavo 5 šarvuočiai ir vienas sunkvežimis „Kamaz“ su kariais“, – teigiama pranešime.

Iš Rusijos teritorijos per Dibrovkos gyvenvietę į Dmytrivkos pusę išvažiavo kolona, kurią sudaro 6 „Grad“ sistemos, 8 „Kamaz“ sunkvežimiai ir dvi „Ural“ mašinos su kariais.

Ukrainos teritorijoje sulaikyti Rusijos kariškiai nugabenti į Kijevą

Pirmadienį Ukrainos teritorijoje sulaikyti Rusijos kariškiai trečiadienį buvo nugabenti „į vieną iš Kijevo izoliatorių“. Tai trečiadienį per spaudos konferenciją Kijeve pareiškė Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) informacinio ir analitinio centro atstovas Andrijus Lysenka.

Kaip praneša naujienų agentūra UNIAN, A. Lysenka taip pat informavo, kad praėjusią parą Ukrainos rytuose žuvo 13 šalies kariškių, dalyvavusių antiteroristinėje operacijoje, o dar 36 buvo sužeisti.