captcha

Jūsų klausimas priimtas

Serbijos prezidentas atsisakė pripažinti Srebrenicos skerdynes genocidu

Masinės musulmonų žudynės Srebrenicoje 1995 metais nebuvo genocidas, jos turi būti laikomos „sunkiu kariniu nusikaltimu“. Kaip praneša „France Presse“, tai penktadienį pareiškė Serbijos prezidentas Tomislavas Nikoličius 
Wikipedia Commons nuotr.
Wikipedia Commons nuotr.

Masinės musulmonų žudynės Srebrenicoje 1995 metais nebuvo genocidas, jos turi būti laikomos „sunkiu kariniu nusikaltimu“. Kaip praneša „France Presse“, tai penktadienį pareiškė Serbijos prezidentas Tomislavas Nikoličius.

„Jokio genocido Srebrenicoje nebuvo, – teigė politikas. – Kai kurie serbai ten padarė sunkių karinių nusikaltimų. Juos reikia surasti, nuteisti ir nubausti“.

Per Bosnijos serbų karinę operaciją Srebrenicoje buvo nužudyta daugiau kaip 8 tūkstančiai vyrų – nuo vaikų iki senelių. Operacijai vadovavo Ratkas Mladičius, kuris 2011 metais buvo suimtas ir išgabentas į Hagą. Ten jį už nusikaltimus žmoniškumui teisia Tarptautinis tribunolas buvusiai Jugoslavijai.

2010 metais Serbijos parlamentas priėmė rezoliuciją, smerkiančią skerdynes Srebrenicoje, ir atsiprašė aukų artimųjų. Bet dokumente 1995 metų įvykiai nebuvo vadinami genocidu.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...