captcha

Jūsų klausimas priimtas

ES sankcijų sąrašas bus išplėstas keliolika pavardžių ir įmonių

Europos Sąjunga (ES) į sankcijų sąrašą įtrauks 15 Ukrainos ir Rusijos pareigūnų bei 18 įmonių ir institucijų dėl jų vaidmens Ukrainos krizėje, remdamasi ES šaltiniu skelbia „EUbusiness“.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Europos Sąjunga (ES) į sankcijų sąrašą įtrauks 15 Ukrainos ir Rusijos pareigūnų bei 18 įmonių ir institucijų dėl jų vaidmens Ukrainos krizėje, remdamasi ES šaltiniu skelbia „EUbusiness“.

Pasak šaltinio, sankcijos bus taikomos devynioms įmonėms ir devynioms institucijoms, tokioms kaip prorusiškų separatistų, nepriklausomybę pasiskelbusių Rytų Ukrainoje, įsteigtos vietos valdžios atstovybės.

28 ES šalių ambasadoriai svarstė sankcijas Bendrijos lyderiams praėjusią savaitę nusprendus išplėsti sankcijų sąrašą.

Šiuo metu sankcijų sąrašą sudaro 72 asmenys, kuriems įšaldytos sąskaitos ir draudžiama atvykti į ES, nes Rusija neparodė jokių ženklų, kad siekia įgyvendinti reikalavimus ir pakeisti savo kursą bei nutraukti paramą separatistams.

Tikimasi, kad į sąrašą įtrauktos pavardės bus paskelbtos penktadienį arba galbūt šeštadienį, kiek anksčiau sakė ES pareigūnai.

Po Malaizijos avialinijų keleivinio lėktuvo numušimo praėjusią savaitę, kada žuvo visi juo skridę 298 žmonės, ES užsienio reikalų ministrai antradienį nusprendė paspartinti sankcijų Rusijai įvedimą ir apsvarstyti griežtesnes baudžiamąsias priemones, įskaitant gynybos sektorių.

Pasak pareigūnų, naująjį sąrašą sudarys „įmonės ir asmenys, įskaitant Rusijos Federacijos piliečius“, dėl jų vaidmens kurstant krizę ir padedant Rusijai įvykdyti Krymo aneksiją kovą.

Taip pat susitarta užbaigti darbą dėl griežtesnių, atskiriems sektoriams taikomų priemonių ir „pateikti pasiūlymus dėl veiksmų, kurie būtų nukreipti prieš priėjimą prie kapitalo rinkų, gynybą, dvejopo naudojimo prekes ir slaptas technologijas, įskaitant energetikos srityje“.

Tačiau šios griežtesnės priemonės sulaukė labai skirtingo ES šalių palaikymo, nes, pavyzdžiui, Vokietija ir Italija, kurios palaiko ekonominius ryšius su Rusija, baiminasi, kad gali nukentėti dėl išplėstų sankcijų. Kitos šalys, vadovaujamos Didžiosios Britanijos, bei buvusios sovietų valstybės – Lenkija ir Lietuva, nori gerokai griežtesnių veiksmų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Ukraina po prezidento rinkimų

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close