Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Arabų lyga: sekmadienio puolimas Gazoje – karo nusikaltimas

BNS2015.09.08 13:45

Daugiau negu 60 palestiniečių žuvo sekmadienį Izraelio pajėgoms bombarduojant Gazos Ruožo šiaurinę dalį, o dar tūkstančiai žmonių pabėgo iš tos teritorijos dėl pražūtingiausio per pastaruosius penkerius metus puolimo prieš blokuojamą pajūrio anklavą.

Daugiau negu 60 palestiniečių žuvo sekmadienį Izraelio pajėgoms bombarduojant Gazos Ruožo šiaurinę dalį, o dar tūkstančiai žmonių pabėgo iš tos teritorijos dėl pražūtingiausio per pastaruosius penkerius metus puolimo prieš blokuojamą pajūrio anklavą.

Kaire įsikūrusios Arabų Lygos vadovas Nabilas el Araby sekmadienį išplatintame pranešime sakė, kad Izraelio vykdomas bombardavimas ir antžeminės atakos Šedžajoje esąs „karo nusikaltimas“ prieš palestiniečių civilius ir kad atsakomybė už jį tenka Izraeliui.

Dėl didelio sekmadienį žuvusių žmonių skaičiaus Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas (TRKK) paragino konflikto šalis skubiai sudaryti abiem pusėms priimtiną paliaubų susitarimą ir bent laikinai nutraukti ugnį, kad greitosios pagalbos darbuotojai galėtų išvežti aukų palaikus ir sužeistuosius.

Į chaoso apimtą nuniokotą rajoną išvažiavo daugybė greitosios pagalbos automobilių, skubančių išnaudoti trumpą ramybės laikotarpį, sakė vienas naujienų agentūros AFP korespondentas.

Tačiau šūviai atsinaujino greičiau negu po valandos, o Izraelis apkaltino Gazos Ruožą kontroliuojančio islamistų judėjimo „Hamas“ kovotojus pažeidus paliaubų susitarimą. Žydų valstybė pareiškė, kad jos pajėgos „reaguoja atitinkamai“.

Bendram šio konflikto aukų skaičiui Gazos Ruože perkopus 410, Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas išvyko į šį regioną, kad prisidėtų prie pastangų sudaryti ilgalaikes paliaubas.

Tuo tarpu palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas surengs derybas Katare su „Hamas“ vadovu Khaledu Meshaalu.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry sekmadienį teigė, kad „Hamas“ kovotojai atmetė visas pastangas sudaryti paliaubas.

„Jiems buvo pasiūlytos paliaubos, tačiau jie atsisakė priimti tas paliaubas“, – J. Kerry sakė televizijai ABC ir pridūre, jog islamistai „atkakliai“ atmetinėjo pastangas užbaigti šį konfliktą, „nors Egiptas ir kiti pasisakė už tas paliaubas“.

Kraujo liejimui tęsiantis jau 13-ą dieną, Izraelis patvirtino, kad šeštadienio vakarą žuvo dar du jo kariai, o per šį konfliktą žuvusių izraeliečių padaugėjo iki penkių. Tarp jų buvo penki kariai, žuvę per antžeminę karinę operaciją, pradėtą ketvirtadienio vakarą.

Nuo Izraelio karinės operacijos „Apsauginis skardis“ („Protective Edge“) pradžios liepos 8 dieną palestiniečių kovotojai paleido į Izraelį 1 333 raketas, o dar apie 360 raketų numušė priešraketinės gynybos sistema „Geležinis kupolas“ („Iron Dome“), pranešė armija.

Reuters/Scanpix nuotr.

AFP/Scanpix nuotr.

Sipa USA/Scanpix nuotr.

AFP/Scanpix nuotr.

AFP/Scanpix nuotr.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.