captcha

Jūsų klausimas priimtas

Stebėtojai skundžiasi: sukilėliai riboja tyrimą nelaimės vietoje

Grupė tarptautinių stebėtojų praneša, kad prorusiški sukilėliai Ukrainoje riboja jų darbą prie sudužusio „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužų, praneša BBC.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Grupė tarptautinių stebėtojų praneša, kad prorusiški sukilėliai Ukrainoje riboja jų darbą prie sudužusio „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužų, praneša BBC.

Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovas teigia, kad priėjimas į nelaimės vietą kontroliuojamas ginkluotų vyrų, kurių vienas šaudė į orą.

Michaelis Bociurkiwas, ESBO komandos narys, sakė, kad stebėtojų priėjimas į nelaimės vietą buvo ribojamas nepaisant vietinių sukilėlių patikinimų, kad jie į katastrofos vietą pateks. „Akivaizdžiai apsvaigęs ginkluotas apsauginis iššovė iš savo šautuvo į orą, kada vienas stebėtojų išžengė iš nurodytos zonos“, – žurnalistams sakė M. Bociurkiwas.

25 stebėtojai paliko nelaimės vietą po valandos taip ir nesugebėję padaryti praėjimo koridoriaus specialistų komandoms, turinčioms tirti katastrofą. ESBO stebėtojai nelaimės vietoje matė keletą pažymėtų, tačiau neapsaugotų kūnų. Gelbėjimo tarnybos darbuotojai negalėjo nurodyti, kam priklauso kūnus pašalinti.

ESBO atstovai į numušto lėktuvo avarijos vietą atvyko penktadienio vakarą. Anksčiau skelbta, kad komanda saugiai pasiekė nuolaužas ir nuo šiol užtikrins vietovės saugumą, kol čia susirinks nepriklausomi tarptautiniai ekspertai. Organizacijai artimas diplomatinis šaltinis ITAR-TASS pranešė, kad stebėtojų kelionė į avarijos vietą užtruko dėl saugumo priežasčių ir būtinybės koordinuoti veiksmus su visomis Ukrainos konflikte dalyvaujančiomis pusėmis.

Vašingtono nuomone, oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvas „Boeing-777“ buvo numuštas raketa, kuri buvo paliesta iš separatistų kontroliuojamos teritorijos. Katastrofos metu žuvo 298 iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridę žmonės.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Malaizijos lėktuvo katastrofa Ukrainoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...