captcha

Jūsų klausimas priimtas

Užfiksuota, esą „Buk“ raketų sistema išgabenama Rusijos link

Penktadienį paviešintas dar vienas vaizdo įrašas, kuriame matyti pervežama raketų paleidimo sistema. Teigiama, kad tai „Buk“ tipo ginklas, gabenamas Rusijos link.
„Youtube“ stopkadras
„Youtube“ stopkadras

Penktadienį paviešintas dar vienas vaizdo įrašas, kuriame matyti pervežama raketų paleidimo sistema. Teigiama, kad tai „Buk“ tipo ginklas, gabenamas Rusijos link.

Remiantis „Informacinio pasipriešinimo“ patiekiama informacija, liepos 17 d. apie 13.30 val. netoli nuo Snežno gyvenvietės buvo užfiksuota teroristų kolona.

Kaip rašo sprotyv.info, koloną sudarė 3 tankai, 2 šarvuočiai, vienas teroristus gabenęs sunkvežimis, dar vienas stambaus kalibro kulkosvaidį gabenęs sunkvežimis bei atvira priekaba, kurioje buvo gabenama zenitinė raketinė sistema „Buk“.

sprotyv.info nuotr.

sprotyv.info nuotr.

DELFI primena, kad jau ketvirtadienį pasirodė spėjimų, jog lėktuvas „Boeing 777“, skridęs iš Olandijos sostinės Amsterdamo į Malaizijos sostinę Kvala Lumpūrą, galėjo būti numuštas. Penktadienio naktį tokią teoriją patvirtino aukšto rango JAV pareigūnas, rašo CNN.

Pasak jo, JAV priešraketinei gynybai pavyko užfiksuoti priešlėktuvinės raketos „žemė-oras“ paleidimą likus vos kelioms akimirkoms iki lėktuvo katastrofos. Taip pat radarai užfiksavo smūgį į lėktuvą. Spėjama, jog lėktuvas galėjo būti numuštas zenitiniu raketiniu kompleksu „Buk-M1“.

Žvalgybos analitikai tikrina duomenis, siekdami nustatyti, ar ta raketa buvo paleista Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų, Rusijos pajėgų kitapus sienos ar Ukrainos vyriausybinių pajėgų, naujienų agentūrai AFP sakė du JAV pareigūnai, pageidavę neviešinti jų vardų.

„Atliekame išsamią analizę“, – sakė vienas pareigūnas.

Tačiau mažai abejotina, kad tam lėktuvui smogė raketa „žemė-oras“.

„Tuo mes tvirtai įsitikinę“, – sakė pareigūnas.

ESBO: Ukrainos sukilėliai leis tyrėjams dirbti

Ukrainos prorusiški separatistai sutiko užtikrinti pagalbą tyrimui dėl Malaizijos keleivinio lėktuvo katastrofos šalies rytuose ir užtikrins saugią prieigą tarptautiniams ekspertams, kurie bus pasiųsti į nelaimės vietą, penktadienį pranešė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO).

Šios saugumo ir žmogaus teisių institucijos tinklalapyje paskelbtame pranešime sakoma, kad Kontaktinė grupė, sudaryta iš Ukrainos, Rusijos ir ESBO aukšto rango pareigūnų, surengė vaizdo konferenciją su separatistais, kurie pažadėjo bendradarbiauti su Ukrainos pareigūnais, atliekant tą tyrimą.

Kijevas skundėsi, kad separatistai neleido Ukrainos pareigūnams patekti į katastrofos, per kurią žuvo visi 298 tuo lėktuvu skridę žmonės, vietą. Vėliau žiniasklaida citavo separatistų pranešimą, kad jie rado vieną iš lainerio juodųjų dėžių.

„Jie (separatistai) skubos tvarka uždarys katastrofos vietą ir leis vietos pareigūnams pradėti pasiruošimus palaikų išgabenimui“, – nurodė ESBO.

Pranešime sakoma, kad sukilėliai įsipareigojo užtikrinti saugią prieigą ir suteikė saugumo garantijas nacionalinei tyrimų komisijai, kurioje taip pat dirbs tarptautiniai tyrėjai, savo kontroliuojamoje teritorijoje.

Lėktuvas nukrito ketvirtadienį netoli Ukrainos sienos su Rusija, Donecko srityje, kurią nuo balandžio krečia sukilimas prieš centrinę Kijevo vyriausybę.

Vienas separatistų lyderis sakė, kad derybos su Kijevu dėl tyrimo tikriausiai bus tęsiamos penktadienį, pridūręs, kad svarstoma galimybę paskelbti 3–4 dienų paliaubas, siekiant paspartinti šį procesą.

Ukraina ir Rusija dėl šio incidento kaltino viena kitą. Jungtinės Valstijos pažymėjo, kad jis gali būtų susijęs su Rusijos teikiama karine pagalba sukilėliams, nors Maskva tokius kaltinimus griežtai neigia.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...