Pasaulyje

2014.07.16 16:44

Ukraina: Rusijos pajėgos ruošia šaudymo pozicijas

DELFI.lt, ELTA2014.07.16 16:44

Rusijos ginkluotosios pajėgos traukia karinę techniką sienos su Ukraina link ir ruošia šaudymo pozicijas.

Rusijos ginkluotosios pajėgos traukia karinę techniką sienos su Ukraina link ir ruošia šaudymo pozicijas.

Kaip skelbia UNIAN korespondentas, šiandien per trumpą spaudos konferenciją Kijeve tai nurodė Ukrainos Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos informacijos centro atstovas Andrejus Lysenka.

„Rusijos Federacija toliau traukia pajėgas prie valstybinės sienos su Ukraina. Rostovo–Taganrogo kelyje netoli sienos su Ukraina užfiksuota, jog buvo perkelti du artilerijos daliniai su sistemomis „Grad“, – pareiškė jis.

„Netoli nuo gyvenvietės Briansko srityje, už pusantro kilometro nuo sienos su Ukraina, priešais Černigovo atkarpą, Rusijos pajėgų kariai įkūrė karinę stovyklą ir ruošia šaudymo pozicijas karinei technikai. Ta pačia kryptimi pastebėti judantys vilkikai su savaeigiais artilerijos įrengimais bei tankais ant platformų“, – pridūrė A. Lysenka.

Separatistų ginkluotėje pasirodė savaeigis zenitinių raketų kompleksas „Strela-10“.  Per trumpą spaudos konferenciją Kijeve tai pranešė Ukrainos Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos informacijos centro atstovas A. Lysenka, rašo news.liga.net.  

Kompleksas „Strela-10“ skirtas oro taikinių stebėjimui ir sunaikinimui nedideliame aukštyje. Taikiniai, nelygu komplekso modifikacija, gali būti sunaikinti 0,8–5 km atstumu 0,025–3,5 km aukštyje.

I. Strelkovas nurodė įvesti karinę padėtį

Kovotojai įvedė Donecke karinę padėtį bei komendanto valandą. Tai pranešama separatistų svetainėje, remiantis jų vado Donecke Igorio Strelkovo nurodymu, rašo news.liga.net.

„Atsiradus būtinybei, kuri kilo dėl pavojaus Donecko miestui, kurio apylinkėse vyksta mūšiai, taip pat siekiant išvengti nepageidaujamų situacijų ir apsaugoti taikių gyventojų gyvybę, vadovybė imasi tvarkos stiprinimo priemonių ir įveda karo padėtį bei komendanto valandą“, – teigiama separatistų pranešime.

Anot pranešimo, komendanto valanda galios nuo 23 val. iki 6 val.

Donecko miesto taryba praneša, kad mieste šią naktį buvo girdimi šūviai ir sunkiosios karinės technikos judėjimas. Liudininkai liepos 15 dieną pastebėjo karinės technikos koloną su Rusijos vėliavomis, stovėjusią prie „Donbaso Arenos“.

A. Jaceniukas apsilankė išvaduotame Slovjanske

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas apsilankė iš separatistų kontrolės neseniai išvaduotame Slovjansko mieste, remiantis „Laisvosios Europos radijo“ duomenimis, informuoja „Ukrinform“.

Darbo vizito metu ministras pirmininkas apžiūrėjo kovų metu miestui padarytą žalą, apsilankė suniokotoje 15-ojoje vidurinėje mokykloje. A. Jaceniukas pažadėjo, kad mokykla bus suremontuota ir rugsėjo 1 dieną čia galės sugrįžti 650 vaikų.

Žurnalistas Aleksandras Arhatas savo „Twitter“ trumpųjų žinučių paskyroje vėliau pasidalino nuotraukomis, kuriose jis ir A. Jaceniukas užfiksuoti Semenivkos kaime, Donecko regione.

Kiek anksčiau, liepos 8 dieną, Slovjanske lankėsi Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, čia susirinkusiems kariams išreiškęs viltį, jog netrukus galės nuvykti ir į Donecką bei Luhanską.

Ukrainoje žuvo dar 11 karių

Rytų Ukrainos separatistams bandant pralaužti vyriausybės pajėgų linijas netoli sienos su Rusija, per pastarąsias 24 valandas žuvo mažiausiai 11 Ukrainos kariškių, informuoja „Reuters“.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka pranešė, kad separatistų puolimai nesiliovė visą naktį. Netoli Izvarino sienos perėjimo punkto kariams buvo surengta pasala, o ankstų trečiadienio rytą smarkūs mūšiai prasidėjo prie Stepanivkos kaimo, kur kovotojai jėga bandė išsiveržti iš apsupties.

„Antiteroristinėje operacijoje dalyvaujantys kariai buvo apšaudyti iš tankų ir minosvaidžių, panaudoti tankai“, – informavo A. Lysenka, pridūręs, kad kariai aptiko masinę kapavietę su „šimtų“ separatistų kovotojų kūnų.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, telefonu kalbėjęs su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir Europos Vadovų Tarybos prezidentu Hermanu Van Rompuy, pareiškė turintis įrodymų, kad į Donecką ir Luhanską vis dar plūsta kovotojai iš Rusijos, su savimi gabenantys sunkiosios ginkluotės. Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas smarkiai sukritikavo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, Maskvą apkaltinęs seniai planavus dabartinius neramumus Ukrainoje.

„Viskas, kas dabar vyksta Ukrainoje, Rusijos buvo planuojama nuo 2004 metų. V. Putinas turi aiškų planą: sunaikinti Ukrainą ir atkurti savo įtaką posovietinėje erdvėje“, – savo interneto svetainėje paskelbtame vaizdo įraše kalbėjo A. Jaceniukas.