Pasaulyje

2014.07.13 16:04

Rusija dėl apšaudymo grasina Kijevui „negrįžtamomis pasekmėmis“

BNS, ELTA2014.07.13 16:04

Maskva sekmadienį perspėjo Kijevą dėl „negrįžtamų pasekmių“ po to, kai Rusijos pasienio miestelyje sprogus sviediniui žuvo žmogus, ir pavadino tą incidentą Ukrainos agresijos aktu.

Maskva sekmadienį perspėjo Kijevą dėl „negrįžtamų pasekmių“ po to, kai Rusijos pasienio miestelyje sprogus sviediniui žuvo žmogus, ir pavadino tą incidentą Ukrainos agresijos aktu.

„Rusija eilinį savo teritorijos apšaudymą iš Ukrainos, kuris nulėmė žmogaus žūtį, įvertino kaip eilinį agresyvų Ukrainos aktą“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

„Incidentas liudija apie itin pavojingą įtampos eskalavimą Rusijos ir Ukrainos sienos rajone ir gali turėti negrįžtamų pasekmių, už kurias atsakomybė tenka Ukrainai“, – nurodė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Kaip pranešė Rostovo srities valdžia, sekmadienį ryte Ukrainos armija apšaudė šiame regione esantį Donecko miestą.

„Maždaug 9 val. 20 min. (8 val. 20 min. Lietuvos laiku) iš Ukrainos teritorijos į Donecko teritoriją atskrido sviedinys. Buvo apgadinti du gyvenamieji namai, žuvo vienas žmogus“, – naujienų agentūrai ITAR-TASS sakė Rostovo regiono valdžios atstovas Aleksandras Titovas.

Dar du žmonės per šį incidentą, kaip nurodoma, patyrė rimtus sužeidimus.

Tas Rusijos miestelis vadinasi Doneckas – taip pat kaip ir 1 mln. gyventojų turintis Ukrainos miestas, kurį sukilėliai paskelbė nepriklausomos „liaudies respublikos“ sostine.

„Visiška nesąmonė“

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka kaltinimus, kad Kijevo pajėgos šaudė per sieną, pavadino „visiška nesąmone“ ir užsiminė, kad tai galėtų būti sukilėlių, siekiančių išprovokuoti Rusijos atsaką, darbas.

„Antiteroristinės operacijos pajėgos nešaudo į kaimyninės šalies teritoriją ir nešaudo į gyvenamuosius rajonus, – sakė jis. – Turime daug pavyzdžių, kai teroristai provokuodami šaudo, taip pat – ir į Rusijos teritoriją, o tada dėl to apkaltina Ukrainos pajėgas“.

Sukilėliai jiems metamus kaltinimus paneigė. Naujienų agentūra „Interfax“ citavo sukilėlių pirmuoju vicepremjeru pasiskelbusį Andrejų Pruginą, kuris sakė, jog yra „90-čia proc. tikras“, kad per sieną šaudė ukrainiečių kariai.

„Mūsų problema dėl sunkiųjų ginklų yra ta, kad mums trūksta amunicijos, bet įrangą eksploatuoja itin įgudę profesionalai.

Turime pasirinkimą, tad neįmanoma mūsų vyrams taip smarkiai prašauti, kad sviedinys nukristų Rusijos teritorijoje. Ukrainiečiams viskas atvirkščiai: jie turi daugybę sunkiųjų ginklų, jiems jų netrūksta. Tad, žinoma, tai buvo jų sviedinys“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.