Pasaulyje

2015.09.08 13:45

B. Obama ir A. Merkel: reikia naujų derybų dėl paliaubų Ukrainoje

BNS2015.09.08 13:45

JAV prezidentas Barackas Obama ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel tarėsi, kaip atnaujinti taikos derybas krizės draskomoje Ukrainoje.

JAV prezidentas Barackas Obama ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel tarėsi, kaip atnaujinti taikos derybas krizės draskomoje Ukrainoje.

A. Merkel ir B. Obama situaciją Ukrainos rytuose aptarė ketvirtadienį telefonu.

Baltieji rūmai pranešė, kad šalių lyderiai kalbėjosi apie diplomatines pastangas pasiekti Ukrainoje ilgalaikes paliaubas.

Ankstesnes paliaubas, kurias buvo vienašališkai paskelbęs Ukrainos prezidentas, prorusiški separatistai daug kartų pažeidė, todėl vyriausybė jas atšaukė, pasibaigus nustatytam terminui.

Baltieji rūmai nurodė, jog šalių lyderiai sutarė, kad JAV ir Europa turi imtis griežtesnių priemonių prieš Rusiją, jei ši skubiai nesiims žingsnių deeskaluoti situaciją.

Ukrainos krizės metu A. Merkel iš Vakarų lyderių daugiausiai bendrauja su Vladimiru Putinu. Ketvirtadienį ji kalbėjosi su Rusijos vadovu telefonu, kai aukščiausio rango diplomatai paragino iki šeštadienio dalyvaujant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai surengti derybas dėl naujų paliaubų Ukrainoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.