Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Saudo Arabija prie Irako sienos dislokavo 30 tūkst. karių

ELTA, BNS2015.09.08 13:45

Saudo Arabija prie sienos su Iraku dislokavo 30 tūkst. karių irakiečių saugumo pajėgoms atsitraukus iš teritorijos, remdamasi Saudo Arabijos televizija „Al Arabiya“ skelbia „Reuters“.

Saudo Arabija prie sienos su Iraku dislokavo 30 tūkst. karių irakiečių saugumo pajėgoms atsitraukus iš teritorijos, remdamasi Saudo Arabijos televizija „Al Arabiya“ skelbia „Reuters“.

Dubajuje įsikūrusi palydovinė televizija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame – 2 tūkst. 500 Irako karių pastebėti teritorijoje į rytus nuo Kerbelos miesto. Kaip pranešama, Irako saugumo pajėgoms atsitraukus iš savo pozicijų, Saudo Arabijos ir Irako pasienis liko be apsaugos.

Pastarosiomis savaitėmis sunitų džihadistų organizacijos „Irako ir Levanto islamo valstybė“ kovotojai ir jų sąjungininkai ekstremistai užėmė dideles teritorijas Irako šiaurėje ir vakaruose. Tai didžiausia krizė šalyje nuo JAV karių išvykimo 2011 metais. Nuo „Al Qaeda“ atsiskyrusi grupė dabar kontroliuoja teritoriją, nusidriekusią nuo Šiaurės Sirijos iki Bagdado Irako centre priemiesčių.

Irakas neigia, kad jo pasienio pajėgos pasitraukė iš Saudo Arabijos pasienio

Irako ministro pirmininko atstovas kariuomenės klausimais ketvirtadienį paneigė, kad irakiečių pasienio apsaugos pajėgos pasitraukė iš Saudo Arabijos pasienio, kai šios šalies televizija pranešė, kad irakiečių pajėgos paliko savo postus.

„Tai neteisingos naujienos, kuriomis siekiama paveikti mūsų žmonių ir mūsų didvyriškų kovotojų moralę“, – sakė generolas leitenantas Qassimas Atta žurnalistams Bagdade.

Jis pridūrė, kad siena yra visiškai kontroliuojama Irako pasienio pajėgų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.