Pasaulyje

2012.09.19 07:56

Maskva privertė JAV nebeteikti Rusijai paramos

ELTA2012.09.19 07:56

JAV Tarptautinio vystymosi agentūra (USAID) skelbia, kad dėl Rusijos valdžios įsakymo uždarys savo biurą šioje šalyje, praneša BBC.

JAV Tarptautinio vystymosi agentūra (USAID) skelbia, kad dėl Rusijos valdžios įsakymo uždarys savo biurą šioje šalyje, praneša BBC.

USAID du dešimtmečius teikė paramą Rusijai ir demokratijos skatinimo bei kitoms programoms išleido beveik 3 milijardus JAV dolerių. Rusijos vyriausybė nurodė biurą uždaryti iki spalio 1 dienos.

Analitikai teigia, kad Rusija galėjo nuspręsti atsisakyti USAID pagalbos, nes valdžia neigiamai žiūri į demokratiją skatinančias organizacijas. Anksčiau šiais metais prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad protestus prieš jo perrinkimą organizavo JAV finansuojamos nevyriausybinės organizacijos.

Apie USAID biuro Rusijoje uždarymą paskelbusi JAV valstybės departamento atstovė Victoria Nuland sakė, kad JAV ir toliau rems demokratiją, žmogaus teises ir tvirtesnės pilietinės visuomenės Rusijoje ugdymą. Atstovė nepaaiškino, dėl kokių priežasčių Kremlius liepė biurą uždaryti.

JAV Rusijai paramą pradėjo teikti iširus sovietų blokui ir įvairioms žmogaus teisių, pilietinės visuomenės ugdymo, sveikatos ir aplinkosaugos programoms išleido 2,7 milijardo dolerių. USAID šiais metais Rusijoje ketino išleisti apie 50 mln. dolerių.