Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Prancūzijos eksprezidentas N. Sarkozy sulaikytas ir bus apklaustas

BNS2015.09.08 13:45

Buvęs Prancūzijos prezidentas antradienį buvo sulaikytas, siekiant apklausti jį dėl įtariamo neteisėto pasinaudojimo turima įtaka, pranešė vienas šaltinis teismuose.

Buvęs Prancūzijos prezidentas antradienį buvo sulaikytas, siekiant apklausti jį dėl įtariamo neteisėto pasinaudojimo turima įtaka, pranešė vienas šaltinis teismuose.

N. Sarkozy antradienio rytą atvyko duoti įrodymų tyrėjams jų biure, esančiame Paryžiaus vakariniame priemiestyje Nantere. Tuo tarpu eksprezidento advokatas buvo sulaikytas ir apklaustas pirmadienį.

„Ponas Sarkozy buvo iškviestas į Nanterą ir sulaikytas, siekiant apklausti“, – šaltinis sakė naujienų agentūrai „Reuters“.

Kovos su korupcija tyrėjai gali laikyti N. Sarkozy iki 24 valandų; po to sulaikymas gali būti dar pratęstas dar vienai parai.

N. Sarkozy pats atvyko į apklausą kitą dieną po to, kai buvo sulaikytas jo advokatas Thierry Herzogas ir du teisėjai.

Tyrėjai siekia išsiaiškinti, ar buvęs prezidentas, padedant Th. Herzogui, mėgino trukdyti vykdyti teisingumą.

Jie įtaria, kad 59 metų N. Sarkozy siekė gauti konfidencialios informacijos iš vieno teisėjo apie pažangą kitame tyrime. Taip pat įtariama, jog eksprezidentas buvo perspėtas, kad pasiklausoma jo pokalbių mobiliuoju telefonu, atliekant tyrimą dėl įtarimų, jog N. Sarkozy kampaniją prieš 2007 metų prezidento rinkimus finansavo tuometis Libijos diktatorius Muamaras Kadhafi.

Ši byla gali triuškinamai smogti N. Sarkozy viltims atgaivinti savo politinę karjerą prieš kitus prezidento rinkimus 2017 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.