captcha

Jūsų klausimas priimtas

Goro provincijoje Afganistane atidarytas pirmasis prekybos centras

Goro provincijos, kurios atkūrimu rūpinasi Lietuvos vadovaujama Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG), sostinėje Čagčarane sekmadienį atidarytas pirmasis daugiafunkcinis prekybos centras.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Goro provincijos, kurios atkūrimu rūpinasi Lietuvos vadovaujama Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG), sostinėje Čagčarane sekmadienį atidarytas pirmasis daugiafunkcinis prekybos centras.

Pastate turėtų įsikurti ne tik prekybininkai, bet ir miesto savivaldybė, ir mero biuras, konferencijų salė. Čia taip pat veiks naujai įsikūrusi moterų „šura“ (iš persų kalbos konsultacijos, susirinkimas), kur bus sprendžiami moterims aktualūs klausimai. Prekybos centre greitai bus atidarytos ir parduotuvės, kur daugiausia bus prekiaujama moteriškomis prekėmis.

Pirmojo Goro provincijoje prekybos centro, kurio statybos truko pusantrų metų, darbų kaina – 313 tūkst. JAV dolerių. Jis pastatytas Japonijos lėšomis.

Japonijos lėšomis Goro provincijoje taip pat yra statomos mokyklos, tiesiami keliai, vyksta kiti statybos ir atstatymo projektai.

„Tai sėkmingo Lietuvos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, nevyriausybinių organizacijų ir vietos valdžios bendradarbiavimo pavyzdys. Projektas svarbus Čagčarano socialiniam ir ekonominiam vystymuisi“, – sakė PAG civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis.

Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atliekanti PAG-15 yra suformuota daugiausiai iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. PAG civilinį elementą sudaryto Lietuvos, Japonijos ir JAV biurai, atstovaujantys savo valstybių vyriausybėms ir vykdantys vystomojo bendradarbiavimo programas ir projektus.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

Goro provincijoje veikianti PAG, Lietuvos vadovaujama karinių patarėjų grupė ir policijos patarėjų grupė vykdo Goro provincijoje dislokuotos Afganistano policijos ir kariuomenės apmokymus, dalyvauja saugumo operacijose, patarinėja veiklos planavimo ir organizavimo klausimais.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...