Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos užsienio reikalų ministras: laikysimės paliaubų

BNS2015.09.08 13:45

Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas trečiadienį pažadėjo, kad Kijevas laikysis vienašališkų paliaubų, nepaisant to, kad prorusiški separatistai numušė Ukrainos kariuomenės sraigtasparnį.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas trečiadienį pažadėjo, kad Kijevas laikysis vienašališkų paliaubų, nepaisant to, kad prorusiški separatistai numušė Ukrainos kariuomenės sraigtasparnį.

„Mes laikomės savo įsipareigojimo, mes laikomės savo vienašališkų paliaubų“, – sakė P.Klimkinas žurnalistams NATO būstinėje po antradienio išpuolio prie Slovjansko, kur buvo nukauti devyni ukrainiečių kariai.

Tačiau ministras pridūrė, kad „žinoma, tokie veiksmai, tokios provokacijos yra labai pavojingos pastovioms paliauboms“.

„Mes esame pasiryžę daryti viską, ką galime, kad pasiektume padėties deeskalavimą Donecke ir Luhanske, tai – svarbiausia“, – kalbėjo P. Klimkinas.

Ukrainos valdžia paskelbė savaitės paliaubas, kurios prasidėjo birželio 21 dieną.

Naujasis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį mėgino skubiai susisiekti su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, kai nepaisydami savo vadovybės nurodymo laikytis paliaubų sukilėliai surengė ataką.

Devynių karių žūtis prie prorusiškų separatistų tvirtovės ir dar dviejų karių netektis per separatistų atakas privertė P.Porošenką pagrasinti, kad pradės naują galingą karinę kampaniją šalies rytiniuose pramoniniuose rajonuose.

„Paliaubų pratęsimas arba nepratęsimas yra prezidento kompetencija“, – sakė P. Klimkinas po susitikimų su NATO užsienio reikalų ministrais Briuselyje.

„Turime tam tikrų nerimą keliančių įvykių..., tačiau esame visiškai pasiryžę laikytis taikos plano, mes visiškai pasiryžę daryti viską, ką galime, pagal taikos planą“, – pareiškė ministras.

„Bet kokie nauji sprendimai ir bet kokie nauji veiksmai, žinoma, priklausys nuo artimiausių dienų įvykių“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.