Pasaulyje

2014.06.20 20:33

Ukrainos prezidentas paskelbė paliaubas vienai savaitei

BNS, LRT.lt2014.06.20 20:33

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, jog nuo penktadienio, birželio 20 dienos, iki birželio 27 dienos jėgos struktūros nutraukia kovos veiksmus, kad neteisėtų ginkluotų formuočių nariai galėtų sudėti ginklus.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, jog nuo penktadienio, birželio 20 dienos, iki birželio 27 dienos jėgos struktūros nutraukia kovos veiksmus, kad neteisėtų ginkluotų formuočių nariai galėtų sudėti ginklus.

„Antiteroristinių operacijų pajėgos nuo šios dienos iki birželio 27 dienos nutraukia kovos veiksmus“, – sakė P.Porošenka, bendraudamas su Sviatohorsko gyventojais Donecko srityje.

Ukrainos prezidentas įsakė pereiti prie valstybės sienos kontrolės režimo nustatymo.

„Antiteroristinės operacijos centre prezidentas priėmė generolo Vitalijaus Muženkos raportą dėl to, kad šiandien 18 val. 30 min. baigėsi operacija dėl gynybos režimo prie sienos nustatymo. Prezidentas pasakė: Pereiname prie kitos taikaus plano fazės – valstybinės sienos kontrolės režimo nustatymo“, – penktadienį pranešė valstybės vadovo spaudos tarnyba.

Po to P.Porošenka įsakė visoms pajėgoms savaitei nutraukti ugnį.

„Ukrainos armija nutraukia ugnį! Tai nereiškia, kad mes neduosime atkirčio agresijos prieš mūsų kariškius atveju, mes darysime visa, kad apgintume mūsų valstybės teritoriją“, – pareiškė P.Porošenka.

Jis pabrėžė, kad Ukrainos teritorinio vientisumo klausimas „nesvarstomas“.

Antiteroristinių operacijų centro atstovas Vladyslavas Selezniovas pranešė, kad kariškiai ugnį nutrauks 22 valandą.

Pasak spaudos tarnybos, prezidentas kariams ir Nacionalinės gvardijos kovotojams, tarnaujantiems įtvirtintuose kontrolės postuose, perdavė kažkiek televizorių, neperšaunamų liemenių, naktinio matymo žiūronų.

Susitikęs su Sviatohorsko gyventojais P.Porošenka dar papasakojo jiems apie taikos planą padėčiai sureguliuoti regione.

Prezidentas taip pat apsilankė Sviatohorsko Dievo Motinos užmigimo lauroje.

Šis apsilankymas Donbase yra pirmoji P.Porošenkos darbo kelionė prezidento poste.

Palaiko ir Lietuva

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) penktadienį paskelbė, kad remia P. Porošenkos pasiūlytus situacijos sureguliavimo Rytų Ukrainoje žingsnius – taikos planą. Jo įgyvendinimas prisidėtų sprendžiant situaciją rytiniuose Ukrainos regionuose ir užbaigtų kelis mėnesius trunkantį smurtą ir žmonių žūtis Rytų Ukrainoje.

„Raginame visas konflikto puses konstruktyviai bendradarbiauti įgyvendinant šiame plane numatytas svarbias priemones, tokias kaip nusiginklavimas, įkaitų ir užimtų pastatų išlaisvinimas, taikios derybos. Dar kartą raginame Rusiją užtikrinti, kad per sieną su Ukraina į Rytų Ukrainos teritoriją nepatektų ginkluotė iš Rusijos ir ginkluoti Rusijos piliečiai“, – rašoma Lietuvos URM pranešime.

Pasak URM išplatintos informacijos, ypatingą nerimą kelia pranešimai apie padidintas Rusijos karines pajėgas prie Ukrainos sienos ir Ukrainos gynybos ministerijos informacija apie Rusijos karinę techniką Luhansko srityje: „Raginame Rusijos vadovybę paremti Ukrainos prezidento taikos planą ir prisidėti prie taikaus situacijos sureguliavimo.“