Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Du Kremliaus kritiko A. Navalno bendražygiai, tarp jų lietuvių kilmės politikas, kaltinami sukčiavimu

BNS2015.09.08 13:45

Rusijos tyrėjai pateikė kaltinimus dėl sukčiavimo dviem liberalios opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno bendražygiams ir paskelbė dar vieno jo padėjėjo paiešką.

Rusijos tyrėjai pateikė kaltinimus dėl sukčiavimo dviem liberalios opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno bendražygiams ir paskelbė dar vieno jo padėjėjo paiešką.

Tyrimų komitetas, paprastai narpliojantis didelio atgarsio sulaukusias bylas, trečiadienį pranešė, kad Nikolajus Liaskinas ir lietuvių kilmės liberalių pažiūrų politikas Konstantinas Jankauskas, kuris yra vieno Maskvos rajono tarybos deputatas, kaltinami sukčiavimu.

Šie kaltinimai susiję su jų darbu praėjusią vasarą vykusioje A. Navalno rinkimų kampanijoje, kai jis siekė Maskvos mero posto.

K. Jankauskui buvo skirtas namų areštas, o N. Liaskinas pasirašė pasižadėjimą neišvykti iš miesto.

Tyrėjai taip pat nurodė siekiantys, kad būtų išduotas arešto orderis A. Navalno dešiniąja ranka laikomam Vladimirui Ašurkovui.

„Pagal tyrimo versiją, 2013 metais K. Jankauskas, N. Liaskinas, taip pat šiuo metu už Rusijos ribų esantis V. Ašurkovas ir kiti nenustatyti asmenys dalyvavo nusikalstamame sąmoksle, kurio tikslas buvo naudojant apgaulę grobti turtą itin stambiu mastu“, – rašoma trečiadienį paskelbtame Tyrimų komiteto pareiškime.

Tyrėjai pridūrė, kad sąmokslo dalyviai siekė „nuslėpti A. Navalno rinkimų kampanijos neteisėto finansavimo iš anoniminių šaltinių faktą“.

A. Navalno rinkimų kampanija didele dalimi buvo finansuojama iš privačių asmenų internetu paaukotų lėšų.

Pats A. Navalnas, kuris nuo vasario yra laikomas namų arešte dėl jam iškeltos antrosios baudžiamosios bylos, piktinosi Tyrimų komiteto sprendimu ir dėkojo bendražygiams už sąžiningai atliktą darbą.

„Juos nusprendė demonstratyviai nubausti už tai, ką mes kartu kadaise pademonstravome: kad galima finansuoti didelę rinkimų kampaniją su žmonių pagalba, o ne remiantis oligarchais ir Kremliaus juodaisiais pinigais“, – rašė jis savo tinklaraštyje.

„Sąžiningai (uždirbti) pinigai, renkami nedidelėmis sumomis iš tūkstančių žmonių – (Rusijos prezidento Vladimiro) Putino akimis, tai yra nusikaltimas. Tai didelis pavojus jo režimui. Kaipgi šitaip? Tiesiog ima ir renka milijonus be mūsų leidimo“, – rašė A. Navalnas.

Kaltinimai A. Navalno padėjėjams didina spaudimą į keblią padėtį patekusiai Rusijos opozicijai. Minėti trys politikai ketino kandidatuoti į Maskvos miesto tarybą vėliau šiais metais vyksiančiuose rinkimuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.