captcha

Jūsų klausimas priimtas

Irakas: iš Mosulo pabėgo pusė milijono gyventojų

„Irako ir Levanto islamo valstybės“ (ISIL) kovotojams užėmus antrąjį pagal dydį Irako miestą, iš jo ėmė masiškai bėgti žmonės, BBC duomenimis, jų skaičius jau viršijo pusę milijono.
AFP/ Scanpix nuotr.
AFP/ Scanpix nuotr.
„Irako ir Levanto islamo valstybės“ (ISIL) kovotojams užėmus antrąjį pagal dydį Irako miestą, iš jo ėmė masiškai bėgti žmonės, BBC duomenimis, jų skaičius jau viršijo pusę milijono.
 
Saugumo pajėgų suteiktomis žiniomis, susirėmimai su sukilėliais prasidėjo didžiojoje Ninevijos provincijos dalyje, o islamistai taip pat perėmė kai kurių Kirkuko miesto rajonų kontrolę.
 
Bėgantys gyventojai tikino, kad džihadistai visur kelia savo vėliavas ir per garsiakalbius skelbia „atėję išvaduoti Mosulo“ – miesto, kuriame prieš ataką gyveno 1,8 mln. žmonių.
 
„Situacija mieste chaotiška, niekas mums nepadeda, – korespondentams sakė vienas iš miesto vyriausybinės įstaigos tarnautojų. – Padėkite mums“.

Pranešama, jog mieste padegtos beveik visos policijos nuovados, o šimtai suimtų nusikaltėlių išsiveržė į laisvę.

„Kariuomenės atstovai metė savo ginklus, persirengė, apleido savo transporto priemones ir paliko miestą“, – AFP žurnalistams sakė bėgantis Mosulo gyventojas Mahmud Nouri. BBC duomeninis, didžioji dalis pabėgėlių traukia į netoliese esančius kurdų miestus, kur vyriausybė įrengė laikinas pabėgėlių stovyklas. Kurdistano regiono premjeras Nechirvan Barzani jau kreipėsi į Jungtines Tautas (JT) prašydamas humanitarinės pagalbos.

Tarp sprunkančiųjų buvo nemažai Irako saugumo pajėgų pareigūnų ir karių, o šalies premjeras Nouri al-Maliki kreipėsi į parlamentą prašydamas įvesti nepaprastąją padėtį, kuri jam suteiktų daugiau galių veikti – suimti nepateikus kaltinimų, įvesti komendanto valandą ir „paskelbti bendrąją gyventojų mobilizaciją“. Situacija šiauriniame Irake susirūpinę ir Vašingtono pareigūnai, tvirtinantys, jog ISIL kelia grėsmę viso regiono saugumui. JAV valstybės departamento atstovė Jen Psaki tikino, kad situacija Mosule „labai rimta“, todėl Vašingtonas parems „stiprų ir gerai koordinuotą atsaką prieš šią agresiją“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close