Pasaulyje

2015.02.14 17:10

Likviduotas virusas, kuris turėjo sunaikinti Ukrainos prezidento rinkimų rezultatus

15min.lt2015.02.14 17:10

Ukrainos saugumo tarnyba pranešė užkirtusi kelią diversijai, kuri būtų sukėlusi chaosą per sekmadienį vyksiančius Ukrainos prezidento rinkimus.

Ukrainos saugumo tarnyba pranešė užkirtusi kelią diversijai, kuri būtų sukėlusi chaosą per sekmadienį vyksiančius Ukrainos prezidento rinkimus.

„Ukrainskaja pravda“ rašo, kad Ukrainos centrinės rinkimų komisijos serveryje buvo aptiktas ir likviduotas virusas, kuris turėjo sunaikinti Prezidento rinkimų balsavimo rezultatus.

Apie tai spaudos konferencijoje pranešė Ukrainos saugumo tarnybos vadovas Valentinas Nalyvaičenka.

„Vakar buvo sunaikinta informacinė programa, kurią Centrinei rinkimų komisijai neteisėtu būdu nurodė įdiegti ankstesnės Vyriausybės vadovaujantys asmenys. Gegužės 25-ąją šis virusas turėjo sunaikinti balsavimo rezultatus“, – sakė V. Nalyvaičenka.

„Šis virusas likviduotas, programinė įranga pakeista, todėl esame tikri, kad Centrinės rinkimų komisijos serveris yra apsaugotas“, – pabrėžė jis.

V. Nalyvaičenka pridūrė, kad Ukrainos saugumo tarnyba drauge su Vidaus reikalų ministerija rūpinasi biuletenių ir rinkėjų sąrašų apsauga.

Centrinei rinkimų komisija pripažino, kad rinkimams skirta sistema „Rinkimai“ gegužės 22 d. buvo sutrikusi, tačiau gedimai jau pašalinti, ir sistema veikia.

Penktadienį su Rusija siejama programišių grupė „KiberBerkut“ pareiškė, kad jai pavyko sugadinti rinkimų sistemą.