Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Rusija neteko raketos „Proton“ su telekomunikacijų palydovu

BNS2015.09.08 13:45

Rusijos raketaProton“ su Europos sukurtu palydovu penktadienį netrukus po pakilimo nukrito atgal į Žemę ir tai yra dar viena nesėkmė kažkada šalies pasididžiavimą kėlusiai kosmoso industrijai.

Rusijos raketa „Proton“ su Europos sukurtu palydovu penktadienį netrukus po pakilimo nukrito atgal į Žemę ir tai yra dar viena nesėkmė kažkada šalies pasididžiavimą kėlusiai kosmoso industrijai.

Raketos valdymo variklis sugedo 545 sekundės po pakilimo iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane, kurį Rusija nuomojasi. „Proton“ sudegė virš Ramiojo vandenyno, sakė šaltiniai kosmoso industrijoje, kuriuos citavo naujienų agentūra ITAR-TASS.

Rusijos žiniasklaida pranešė, kad problema kilo dėl trečios pakopos, maždaug 9 minutės po starto, apytikriai 150 km aukštyje, ir kad palydovo dalys nukrito į Ramųjį vandenyną ar išsibarstė po Sibirą ir Rusijos Tolimuosius Rytus.

Apie aukas ar kokią nors kitą žalą nepranešama.

Palydovas „Express-AM4R“, kurį raketa turėjo iškelti į orbitą, yra moderniausias Rusijos naudojamas telekomunikacijų palydovas, skirtas aprūpinti prieiga prie interneto atokiuose šalies regionuose gyvenančius žmones, sakoma Rusijos žiniasklaidos pranešimuose.

Dėl palydovo, kurio kaina siekia apie 21 mln. eurų, praradimo patirti nuostoliai kol kas neaiškūs.

Tai pirmas rimtas, su raketomis „Proton-M“ susijęs incidentas nuo praėjusių metų liepos, kai sugedus varikliams buvo prarasti trys navigacijos palydovai, verti maždaug 200 mln. dolerių.

Tas incidentas sukėlė įtampą tarp Kazachstano ir Rusijos, kurie yra artimi sąjungininkai politikos ir prekybos srityse. Kazachstanas buvo įvedęs laikiną draudimą leisti iš jo teritorijos raketas „Proton“.

Rusijos televizija „Rossija-24“ pranešė, kad po nesėkmingo penktadienio starto visi startai iš Kazachstano atidedami.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.