Pasaulyje

2014.05.02 17:31

Išlaisvinti Ukrainoje pagrobti Vakarų žurnalistai

BNS2014.05.02 17:31

Tris Vakarų žurnalistų komandas, nušviečiančias Ukrainos kariškių vykdomą Slovjansko puolimą, penktadienį kelias valandas laikė itin nervingi sukilėliai, kai kurie žurnalistai buvo sumušti.

Tris Vakarų žurnalistų komandas, nušviečiančias Ukrainos kariškių vykdomą Slovjansko puolimą, penktadienį kelias valandas laikė itin nervingi sukilėliai, kai kurie žurnalistai buvo sumušti.

JAV televizijos CBS ir interneto svetainės „Buzzfeed“ reporteriai, tai pat – britų „Sky News“ komanda, buvo sulaikyti prie sukilėlių patikrinimo postų, kai bandė įvažiuoti į šį Rytų Ukrainos miestą.

CBS reporterė Clarissa Ward savo televizijai sakė, kad po pagrobimo ji ir jos kolegos buvo nuvežti į skirtingas vietas, vienu metu – užrištomis akimis. Komandos narys vyras buvo sumuštas.

Vienas prorusiškų sukilėlių vadas jiems paaiškino, kad sukilėlių nervai yra įtempti dėl kariškių puolimo, ir patikino juos, kad jie nenukentės. Galiausiai žurnalistai buvo paleisti.

Patyręs „Buzzfeed“ korespondentas Mike‘as Giglio, kuris yra dirbęs „Newsweek“, „Twitter“ parašė, kad jo atvejis yra panašus.

Pasak jo, nugirsta, kaip sukilėliai kalba, jog juos reikia laikyti kaip įkaitus, o vienam iš jo grupės buvo dukart suduota kumščiu.

Kai sukilėliai nusprendė paleisti, žurnalistams buvo „mandagiai“ pasiūlyta arbatos. Tačiau sukilėliai pasiliko vineo jų šarvuotą liemenę ir šalmą, ir pasakė, kad tai bus jiems „atminimui“.

Tuo tarpu „Sky“ atstovė patvirtino: „Sky News“ komanda šį rytą Rytų Ukrainoje buvo kažkiek valandų sulaikyta. Mes patenkinti, kad jie jau paleisti ir saugūs, kad jiems viskas gerai“.

Praėjusį mėnesį sukilėliai Slovjanske pagrobė ir keturias dienas laikė amerikiečių žurnalistą Simoną Ostrovsky iš „VICE News“. Jis taip pat sakė, kad iš pradžių buvo sumuštas. Paskui šis 33 metų žurnalistas, paskelbtas „provokatoriumi“, buvo paleistas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius