captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nustatyta, kas vadovavo grobusiems ir žudžiusiems „tituškoms“

Ukrainos tyrėjai nustatė, kad per protestus Kijeve žmones grobę, mušę ir žudę „tituškos“ veikė ne stichiškai, o netiesiogiai vadovaujami paties tuomečio vidaus reikalų ministro Vitalijaus Zacharčenkos.
V. Zacharčenka Ukrainos parlamente vasario 4 d., Reuters/Scanpix nuotr.
V. Zacharčenka Ukrainos parlamente vasario 4 d., Reuters/Scanpix nuotr.

Ukrainos tyrėjai nustatė, kad per protestus Kijeve žmones grobę, mušę ir žudę „tituškos“ veikė ne stichiškai, o netiesiogiai vadovaujami paties tuomečio vidaus reikalų ministro Vitalijaus Zacharčenkos.

Tyrėjų teigimu, V. Zacharčenka banditams vadovavo per su juo susijusį asmenį – holdingo „Kontakt“ vadovą Viktorą Zubrickį, kuris koordinavo „tituškų“ grupių išpuolius.Tiesiogiai vadovavo žiniasklaidos magnatas

Naujienų portalas „Unian“ praneša, kad tyrimo duomenis spaudos konferencijoje atskleidė dabartinis vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas.

„Tyrimo metu nustatėme glaudų tuomečio vidaus reikalų ministro V. Zacharčenkos ir „Kontakt“ vadovo V. Zubrickio ryšį. V. Zubrickis iš esmės buvo tarpininkas ir koordinavo „tituškų“ gaujas, kurios teisėsaugos organams padėjo susidoroti su protestuotojais“, – pareiškė ministras.

Jo teigimu, „V. Zubrickis koordinavo „tituškų“ veiklą, duodavo jiems užduotis, taip pat – ir grobti žmones, nurodydavo, prieš ką reikia imtis smurto, be to, per jį buvo skirstomi pinigai smogikams“.

Pareigūnai „įdarbino“ ir nusikaltėlius

Ministras sakė, kad V. Zubrickis taip pat artimai bendravo su Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos Kovos su organizuotu nusikalstamumu valdybos vadovais. Manoma, kad su šios valdybos darbuotojų pagalba į kovą su protestuotojais buvo įtraukti ne tik gatvės banditai, bet ir nusikalstamo pasaulio autoritetai.

V. Zubrickis buvo susijęs ir su Charkovo kovos menų klubo „Oplot“ lyderiu Jevgenijumi Žilinu. „Oplot“ nariai kaltinami Charkove ir Kijeve masiškai padeginėję automobilius bei kėlę neramumus.

I. Lucenka atpažino kankintoją

A. Avakovas pranešė, kad nustatyta 10 žmonių grupė, kuri reguliariai mušė Maidano aktyvistus. Be to, šie žmonės susiję su žmonių grobimais. Trys įtariamieji jau sulaikyti, kiti ieškomi.A. Avakovo teigimu, grupės veiklą koordinavo žmogus pavarde Čebotariovas, kuris susijęs su tabako kontrabanda, praneša Liga.net. Pasak ministro, per V. Zubrickį šios grupės veiklai vadovavo tuomečiai Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos Kovos su organizuotu nusikalstamumu valdybos pareigūnai. „Šios grupės veikla buvo glaudžiai susijusi ir koordinuojama su milicijos veiksmais“, – sakė ministras.

Manoma, jog banditai pagrobė mažiausiai 10 žmonių, tarp jų – protestuotojus Igorį Lucenką ir Jurijų Verbickį. Žiauriai sumuštas I. Lucenka liko gyvas, o J. Verbickis rastas negyvai nukankintas.

„I. Lucenka vieną iš sulaikytųjų atpažino kaip žmogų, kuris jį kankino. Jis ir J. Verbickis buvo pagrobti ir kankinami Ukrainos VRM pareigūnų nurodymu, apie tai žinojo ir buvęs vidaus reikalų ministras V. Zacharčenka“, – sakė A. Avakovas.

Nustatė, kad į Ukrainą buvo atgabenta 5 tonos sprogmenų

2014 metų sausio 20 dieną į Kijevo srityje esantį Hostomelio oro uostą atskrido keli Rusijos transporto lėktuvai ir atgabeno 5,1 tonų sprogmenų ir ginklų. Skelbiama, jog lėktuvai atskrido iš Čkalovskio aerodromo Maskvos regione, skelbia naujienų agentūra UNIAN.

Kaip skelbia UNIAN korespondentas, tokią informaciją šiandien per spaudos konferenciją suteikė Ukrainos saugumo tarnybos vadovas Valentinas Nalivaičenka. Anot jo, nustatyta, jog sprogmenys buvo pagaminti bendrovėse, esančiose Sergijev Posado mieste Rusijoje.

Pasak V. Nalivaičenkos, Rusijos specialiosios tarnybos privalo atsakyti, kas užsakė šiuos sprogmenis ir ginklus, kokiu tikslu jie atgabenti į Ukrainą. V. Nalivaičenka taip pat skelbia, jog Ukrainos saugumo tarnybos šiuo klausimu sukaupti duomenys ir medžiaga tolesniam tyrimui perduoti Ukrainos generalinei prokuratūrai.

Ukrainos saugumo tarnybos vadovas patvirtino informaciją, kurią suteikė Ukrainos deputatas Genadijus Moskalis – esą Rusijos specialiųjų tarnybų pareigūnai dalyvavo planuojant ir įgyvendinant Maidano valymo operacijas „Banga“ ir „Bumerangas“.

 

Šaltinis www.15min.lt Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...