captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Putino įžūlumas: atplėšęs Krymą pradėjo siūlyti kitokius sprendimus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį skambino JAV vadovui Barackui Obamai ir siekė aptarti nestabilią situaciją Ukrainoje, praneša CNN.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį skambino JAV vadovui Barackui Obamai ir siekė aptarti nestabilią situaciją Ukrainoje, praneša CNN.

Rusija okupavo ir aneksavo Krymo pusiasalį bei sutelkė karines pajėgas prie rytinių Ukrainos sienų. Jungtinės Valstijos ir kitos Vakarų šalys pasmerkė Rusijos veiksmus.

Kaip praneša Baltieji rūmai, V. Putinas JAV prezidentui paskambino norėdamas pasiūlyti „diplomatinį krizės sprendimo būdą", todėl buvo sutarta, kad būsimus žingsnius aptars aukščiausi abiejų valstybių diplomatai.

Pranešama, kad B. Obama pasinaudojo proga dar kartą pakartoti, kad Krymo perėmimas iš Ukrainos tarptautinės bendruomenės yra laikomas neteisėtu. JAV prezidentas taip pat esą išsakė susirūpinimą, kad prie Ukrainos sienų sutelktos Rusijos pajėgos. Tai kelia pagrįstų abejonių, ar tik Rusija nesiruošia invazijai į Ukrainą.

„Prezidentas B. Obama aiškiai pasakė, kad tai įmanoma tik tuomet, jeigu RUsija atitrauks savo pajėgas nuo Ukrainos sienos ir nesiims jokių žingsnių, pažeidžiančių Ukrainos teritorinį integralumą bei suverenitetą", – praneša Baltieji rūmai.

V. Putinas paskambino kaip tik tą dieną, kai B. Obama viešai buvo pareiškęs, jog Rusija galėtų sušvelninti įtamoą dėl Ukrainos, jeigu atitrauktų pajėgas ir pradėtų tiesiogiai kalbėtis su naująja Ukrainos Vyriausybe, vadovaujama Arsenijaus Jaceniuko.

Kaip žinoma, Rusija iki šiol atsisakydavo pripažinti naujosios Ukrainos Vyriausybės ir laikinojo prezidento Aleksandro Tučynovo teisėtumą.

„Mes matome karines pajėgas, sutelktas prie sienos prisidengiant karinėmis pratybomis, tačiau tai nėra tai, ką Rusija darytų per karines pratybas. Taip tiesiog bandoma įbauginti Ukrainą. Arba jie turi kitų planų", – interviu CBS News sakė B. Obama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Ukraina po V. Janukovyčiaus

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close