Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Žemės nuošliaužos JAV aukų skaičius padidėjo iki mažiausiai 14

BNS2015.09.08 13:45

Žemės nuošliaužos JAV Vašingtono valstijoje aukų skaičius pirmadienį padidėjo iki mažiausiai 14, o dar daugiau kaip 150 žmonių gali būti dingę.

Žemės nuošliaužos JAV Vašingtono valstijoje aukų skaičius pirmadienį padidėjo iki mažiausiai 14, o dar daugiau kaip 150 žmonių gali būti dingę.

Po žemės nuošliaužos, kurią liudininkai lygino su „mažu žemės drebėjimu“, dingusių žmonių skaičius padidėjo iki 176, bet daug tų žmonių į sąrašus galėjo būti įtraukti po du kartus, sako gelbėtojų vadovai.

„Su dideliu nusivylimu turiu jums pranešti, kad mes nepastebėjome jokių ženklų, (kad ten dar gali būti) gyvų žmonių“, – sakė Snohomišo apygardos ugniagesių vadas Travisas Hotsas – po to, kai buvo surasti dar šeši lavonai.

„Situacija labai niūri“, – pridūrė jis.

Nepaprastųjų situacijų valdymo vadovas Johnas Penningtonas sakė: „Aš – tikėjimo žmogus ir tikiu stebuklais, ... bet galvoju, jog mes, kaip bendruomenė, pradedame suvokti, kad ... judame (palaikų) paėmimo operacijos link“.

„Dauguma mūsų ... mano, kad mes (daugiau) nerasime jokių gyvų žmonių“, – pridūrė jis trumpoje vakaro spaudos konferencijoje.

Purvo, akmenų ir išverstų medžių siena šeštadienį užgriuvo Oso miestelį Vašingtono valstijoje į šiaurės rytus nuo Sietlo, sugriaudama dešimtis namų ir dalį greitkelio.

Maždaug 2,4 km pločio ir, kai kur, 4–6 m gylio purvo ir nuolaužų plote gyvųjų ieškojo maždaug 100 gelbėtojų.

Žemės nuošliauža sugriovė iš viso 49 įvairaus tipo būstus, kuriuose šeštadienį, tikėtina, buvo daugiau žmonių nei būtų buvę paprastą savaitės dieną.

Baltieji rūmai tuo metu paskelbė apie federalinę pagalbą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.